Pisanki z papieru: pisanki z papieru kolorowego krok po kroku [WIDEO]

2016-03-23 11:10

Pisanki z papieru możesz wykonać nawet ze zwykłych białych kartek. Ażurowe czy modułowe będą prezentowały się tak samo zjawiskowo. Trzeba spędzić nad nimi trochę więcej czasu, ale efekt końcowy jest tego wart.

Pisanki wielkanocne
Autor: thinkstockphotos.com Wykonywanie pisanek wielkanocnych to ulubiona tradycja nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych.

Spis treści

  1. Pisanki z papieru krok po kroku
  2. >> Sprawdź też: Pomysły na pisanki: 7 najciekawszych pomysłów na pisanki [INSPIRACJE] >>
  3. Pisanki z papieru kolorowego: jak zrobić?
  4. >> Zobacz rónież: Zajączek wielkanocny zrób to sam: jak zrobić zająca wielkanocnego? >>
  5. Pisanki z papieru origami

Pisanki to nieodłączny symbol świąt wielkanocnych. Zazwyczaj każdemu z nas ich wykonywanie kojarzy się z malowaniem farbami plakatowymi wydumuszek lub jajek gotowanych. Ostatnio coraz wiekszą popularnością cieszą się również ozdoby wykonywane z papieru. Ich zaletą jest fakt, że mogą przetrwać kilka lat, a także są niekonwencjonalnym pomysłem na udekorowanie stołu i mieszkania.

Pisanki z papieru krok po kroku

Pomysłów na oryginalne wykonanie pisanek jest wiele. Poniżej przedstawiamy naszą propozycję, która jest nie tylko efektowna, ale też prosta w wykonaniu.

1. Kartkę A4 tniemy na paski o szerokości 2 cm.2. Otrzymane pasma przecinamy ponownie tak, aby ich długość wynosiła 4 cm.3. Każdy otrzymany element składamy 2 razy na pół i zaginamy. Potrzebujemy 96 tak wykonanych części.4. Jeden moduł będzie się składał z 3 elementów, ktore musimy ze sobą skleić pod kątem prostym na kształt litery U.5. Gdy klej trochę przeschnie, sklejamy ze sobą końce również pod kątem prostym.6. Do wykonania pisanki będą potrzebne 32 moduły. Każde 4 sztuki musimy ze sobą skleić.7. Aby połączyć poszczególne elementy, musimy zagiąć ich rogi.8. Następnie tworzymy podany wzór. Po każdej stronie pisanki powinno być 5 modułów. Filmik podany pod spodem rozwieje wszystkie twoje wątpliwości i pomoże stworzyć ci piękną dekorację wielkanocną.

>> Sprawdź też: Pomysły na pisanki: 7 najciekawszych pomysłów na pisanki [INSPIRACJE] >>

Pisanki z papieru kolorowego: jak zrobić?

Jedną z najprostszych metod ozdabiania pisanek jest ta z wykorzystaniem papieru kolorowego. Dodatkowym atutem tej techniki jest fakt, że nie pobrudzisz się tak bardzo jak np. przy malowaniu farbami. Oczywiście, istnieje mnóstwo przeróżnych sposóbów na wykorzystanie papieru w dekoracjach. My wybraliśmy jeden z nich. Do tej metody potrzebne ci będą skrawki papieru, może to być np. gazeta, klej wykonany z mąki oraz balon. Pierwszym etapem pracy jest przygotowanie kleju. Wykorzystaj do tego mąkę, cukier oraz wodę. Odpowiedni przepis znajdziesz w internecie. Następnie na nadmuchany mały balon powoli przyczepiaj skrawki gazety. Pamiętaj, aby nie pozostowić żadnej luki i najlepiej wykonaj 2-3 warstwy. Pod koniec pozostaw swoje "pisanki" do wystygnięcia. Ostatnim krokiem jest przebicie balona igłą i gotowe. Takie ozdoby będą prezentowały się niesamowicie na wielkanocnym stole, a wszyscy goście będą zachodzili w głowę, jak zostały wykonane.

>> Zobacz rónież: Zajączek wielkanocny zrób to sam: jak zrobić zająca wielkanocnego? >>

Pisanki z papieru origami

Origami to wyjątkowa sztuka składania papieru, która cieszy się popularnością już od wielu lat. Wywodząca się z Chin technika polega na tworzeniu niesamowitych konstrukcji ze zwykłej kartki. Za pomocą tej metody możesz również wykonać swoją pisankę. Taka praca jest bardzo czasochłonna, ale efekt jest tego wart. Na początku musisz wykonać odpowiednie moduły, których wzór znajdziesz w sieci. Następnie stopniowo wykonując kolejne warstwy, powstanie dolna skorupka, a dalej wszystko będzie już przychodziło naturanie, aż do zakończenia jajka. Tym samym sposobem możesz również wykonać podstawkę pod daną pisankę, która będzie się prezentowała równie atrakacyjnie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza