Nie muszą być drogie i wymyślne. Oto najlepsze prezenty na Dzień Dziecka

2023-05-31 13:07

Prezent na Dzień Dziecka nie musi być bardzo kosztowny i oryginalny. Najważniejsze, by ucieszył smyka. Dzień Dziecka coraz bliżej – jeśli nie wiesz co kupić, zapoznaj się z naszymi pomysłami na prezenty dla dziecka. Być może znajdziesz tu inspirację i łatwiej będzie ci wybrać odpowiedni podarunek.

dzień dziecka
Autor: thinkstockphotos.com

Czasem kompletnie nie mamy pomysłu, co wybrać na prezent na Dzień Dziecka. Gdy pytamy naszą pociechę, co chciałaby dostać, to albo dostajemy długą listę najróżniejszych, reklamowanych w mediach i bardzo drogich zabawek, albo dziecko jest zaskoczone naszym pytaniem i tak naprawdę nie wie, co chciałoby dostać. Czym zatem się kierować, wybierając prezent na Dzień Dziecka?

Spis treści

  1. Co kupić na Dzień Dziecka?
  2. Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca i dla dziewczynki
  3. Prezenty na Dzień Dziecka rozwijające zainteresowania dziecka
  4. Dzień Dziecka – zabawki edukacyjne
  5. Prezenty dla starszych dzieci
Jak dorośli wspominają swój dzień dziecka?

Co kupić na Dzień Dziecka?

Prezent na Dzień Dziecka nie musi być wymyślny. Ważne, by okazać dziecku, że pamiętamy o jego dniu, kochamy je i chcemy sprawić mu przyjemność. Doskonałym pomysłem będzie książka na Dzień Dziecka, która otworzy malucha na świat, dostarczy mu emocji lub wytłumaczy fragment otaczającej rzeczywistości. Świetnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju kolorowanki czy puzzle i zabawki logiczne, skłaniające malucha do myślenia.

Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca i dla dziewczynki

Większość dziewczynek ucieszy się z typowej zabawki dla dziewczynek w postaci lalki. Ale uwaga, warto wcześniej spytać dziecko, jaka to ma być lalka, bo w sklepach mamy już nie tylko lalki-bobaski czy szmacianki, ale także modnie ubrane Barbie i Steffie, lalki wzorowane na księżniczkach z bajek czy też upiorne lalki z serii Monster High.

Świetnym prezentem na Dzień Dziecka i zabawką dla chłopca będzie samochód – może to być kolejny model pasujący do kolekcji małych samochodzików, zdalnie sterowany samochód na baterie lub pojazd służbowy – policyjny, strażacki, ciężarówka lub karetka. Każdy chłopiec ucieszy się również z elektrycznej kolejki.

Zobacz także: Prezent na Dzień Dziecka do 50 zł - zobacz nasze propozycje niedrogich upominków 

Pomysły na prezent dla dwuletniego dziecka

Prezenty na Dzień Dziecka rozwijające zainteresowania dziecka

Dzieci różnią się między sobą nie tylko płcią, wyglądem, temperamentem czy tempem rozwoju, ale również upodobaniami i zainteresowaniami. Warto brać to pod uwagę, kupując prezent na Dzień Dziecka. 

Jeśli zauważamy, że nasza pociecha potrafi spędzać nad kartką papieru długi czas i rysowanie sprawia jej przyjemność, możemy kupić zestaw do rysowania i malowania. Takie przyborniki zawierają zwykle wszystko, co jest potrzebne początkującemu artyście, a więc: farby plakatowe, pisaki, kredki zwykłe, świecowe i pastele, a także niezbędne pędzle w różnych rozmiarach.

Gdy nasze dziecko jest bardzo ruchliwe, nie potrafi długo usiedzieć na miejscu, a sport to jego żywioł, wybierzmy na prezent z okazji Dnia Dziecka jakiś sprzęt sportowy – piłkę, rower, hulajnogę, rolki lub wrotki, freesbe, zestaw do badmintona albo – dla starszego dziecka – rakietę do tenisa.

Czytaj: Pomysły na prezenty dla rocznego dziecka

Co wybrać na prezent dla dziewczynki? [TOP 10 zabawek]

Dzień Dziecka – zabawki edukacyjne

Zabawka edukacyjna to zawsze dobry pomysł na prezent. Jak sama nazwa wskazuje, zabawka taka powinna łączyć w sobie dwie funkcje: edukację i zabawę. Oczywiście inną zabawkę edukacyjną wybieramy dla przedszkolaka, a inną dla ucznia. Młodszemu dziecku możemy sprezentować gry planszowe, puzzle lub klocki.

Starsza pociecha będzie zadowolona, gdy dostanie model samolotu lub statku do składania albo zestaw kreatywny (np. do tworzenia biżuterii czy malowania witraży). A zarówno młodsze, jak i starsze dziecko ucieszy się z gry komputerowej. Wybierając konkretną grę, zwróćmy uwagę, czy jest ona dopasowana do wieku i płci oraz czy ma wspomniany już walor edukacyjny.

Pamiętajmy, że nie ma jednej recepty na prezent dla dziecka z okazji jego święta, dlatego zawsze warto zapytać smyka, co chciałby dostać. Jeśli nie jest to poza zasięgiem naszych możliwości finansowych, a do tego uznamy, że upragniona zabawka jest bezpieczna i wartościowa, to spełnijmy życzenie dziecka i sprawmy mu prezent, o jakim marzy.

Prezenty dla starszych dzieci

Kupując prezenty na Dzień Dziecka nie zapomnij o nastoletnich dzieciach, które z jednej strony chcą aby traktować je jak osoby dorosłe, z drugiej zaś z niecierpliwością czekają na prezenty. Starszemu dziecku możesz zakupić kosmetyki, super modne ubrania lub gadżety na czasie. Wśród hitów ostatnich sezonów znajdziesz super modne świecące buty, elektryczną hulajnogę lub różnego rodzaju smartfony.

Polskie gwiazdy w dzieciństwie. Potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 10
Kto to jest?
Zdjęcie
Smartfon w młodzieżowym kolorze

Autor: materiały prasowe

  • Smartfon z podwójnym aparatem.
  • Pamięć wewnętrzna 64 GB.
  • Funkcja szybkiego ładowania.