Złoty pierścionek - tekst i melodia znanej piosenki

2017-07-03 14:38

Śpiewanie przed snem piosenek, to miła forma usypiania dziecka. Warto przypomnieć sobie znaną piosenkę "Złoty pierścionek", która pomoże ci w tym. Spokojna forma piosenki pozwoli wyciszyć się dziecku.

Złoty pierścionek
Autor: Redakcja

Spis treści

  1. "Złoty pierścionek" - piosenka dobra na wszystko
  2. "Złoty pierścionek" - tekst piosenki
  3. Posłuchaj piosenki "Złoty pierścionek"

"Złoty pierścionek" - piosenka dobra na wszystko

Złoty pierścionek – historia piosenki związana jest z ulicznym grajkiem. Opowiada o kataryniarzu i jego historii. Przypomnij sobie słowa piosenki.

Kołysanki dla dzieci mają wiele pozytywnych zalet: uspokajają, odprężają, relaksują, a przy okazji wzmacniają więź z mamą. Kołysanki dla dzieci to dobry sposób na to, aby nasz maluch zaczął poznawać świat mowy.

Zobacz też: Wierszyki na dobranoc: 5 rymowanek dla dzieci na dobranoc

"Złoty pierścionek" - tekst piosenki

Chodził kiedyś kataryniarz, Nosił na plecach słowików chór I papugę ze złotym dziobem, I pierścionków sznur. Nad warszawską szarą Wisłą Za jeden grosik, za dwa lub trzy "Modry Dunaj" w takt walca płynął I papuga nuciła mi... Złoty pierścionek, złoty pierścionek na szczęście, Z niebieskim oczkiem, z błękitnym niebem, na szczęście. Złoty pierścionek kataryniarza jedyny, Na moje szczęście, na szczęście każdej dziewczyny. Złoty pierścionek kataryniarza jedyny, Na moje szczęście, na szczęście każdej dziewczyny. Dzisiaj tamten kataryniarz Nosi na plecach już skrzynię lat A we włosach pierścionki srebrne, Które zwija wiatr. Odleciała już papuga I mój pierścionek już dawno znikł, Więc powiedzcie, gdzie mam go szukać, Kto go jeszcze odnajdzie mi?... Złoty pierścionek, złoty pierścionek na szczęście, Z niebieskim oczkiem, z błękitnym niebem, na szczęście. Złoty pierścionek kataryniarza jedyny, Na moje szczęście, na szczęście każdej dziewczyny. Złoty pierścionek, taki miedziany, dziecinny, Za ten pierścionek oddałabym dziś sto innych.

Pobierz i wydrukuj piosenkę "Złoty pierścionek"

Zobacz też inne kołysanki dla dzieci:

Posłuchaj piosenki "Złoty pierścionek"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza