Co robić, kiedy dziecko się zachłyśnie? [PIERWSZA POMOC FILM]

2014-07-29 15:12

Sytuacja zagrożenia życia dziecka najczęściej wywołuje u rodziców panikę i dezorientację. Zawsze łatwiej nieść dziecku pomoc, kiedy wiemy jak to robić. Zamiast panikować, staraj się racjonalnie podejść do sprawy i zachowaj zimną krew!

Każdy rodzic, który przeszedł kurs pierwszej pomocy lub chociaż poznał podstawowe zasady ratowania dziecka (ratowanie małego dziecka odbywa się nieco na innych zasadach niż ratowanie dorosłego - głównie ze względu na rozmiary) z pewnością przyzna, że była to najlepsza inwestycja w edukację w jego życiu.

Pierwsza pomoc dla dziecka: przypominaj sobie o jej zasadach!

Co jakiś czas dobrze jest przypominać sobie zasady ratowania dziecka - chociażby dla własnego komfortu psychicznego. Wtedy, w sytuacji zagrożenia życia szybciej zadziałamy prawidłowo i mamy większe szanse na przywrócenie czynności życiowych dziecka.

Dzień Dobry TVN/x-news

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza