Dziecko na kwarantannie 2022 - co robić? Q&A w pigułce

2022-01-05 11:10

Kwarantanny w trakcie czwartej fali koronawirusa są coraz powszechniejsze. Najczęściej zdarzają się w szkołach i przedszkolach. Co robić, gdy dziecko ma kwarantannę? Czy negatywny test zwalnia z kwarantanny? Co z rodzicami, co z rodzeństwem? Jak wygląda kwestia zasiłku opiekuńczego? Na te wszystkie pytania - odpowiadamy.

Dziecko na kwarantannie
Autor: Getty Images Dziecko na kwarantannie 2021/22 - jakie są nowe przepisy?

Coraz więcej dzieci kierowanych zostaje na kwarantannę domową. Ktoś z klasy, lub nauczyciel ma pozytywny wynik testu na koronawirusa i cała grupa zostaje na nią skierowana. Rodzice dowiadują się o tym nagle, poprzez telefon ze szkoły czy też przedszkola lub wiadomość w dzienniku elektronicznym, zazwyczaj jeszcze przed oficjalną informacją z sanepidu.

Co robić mając dziecko na kwarantannie? Czy rodzice mogą chodzić do pracy, a rodzeństwo do przedszkola, czy szkoły? Kogo nie obowiązuje kwarantanna? Co z testami i z zasiłkiem opiekuńczym? 

Zobacz: 12 pomysłów by zrobić coś dobrego podczas kwarantanny

Czy koronawirus jest wskazaniem do cięcia cesarskiego?

Dziecko na kwarantannie - Q&A - zobacz w GALERII:

COVID-19 - poród w czasie pandemii, prawa rodziców, kwarantanna
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza