Dziecko w szpitalu: jak przygotować dziecko do pobytu w szpitalu?

2014-07-29 16:07

Pobyt dziecka w szpitalu nie jest wydarzeniem przyjemnym ani dla niego, ani dla rodziców. Ci ostatni jednak powinni zachować zimną krew i starać się wesprzeć dziecko w tym nowym i trudnym dla niego momencie. Najważniejsza jest właściwa postawa rodzica. To trudne, bo emocje zwykle biorą górę. Sprawdź, jak zachować się kiedy Twoje dziecko jest w szpitalu?

dziecko w szpitalu
Autor: thinkstockphotos.com Pamiętaj o zabraniu do szpitala ulubionej zabawki dziecka.

Spis treści

  1. Nie strasz dziecka szpitalem!
  2. Polecamy wideo: Jak przygotować dziecko na pobyt w szpitalu?
  3. Rozwiąż test i sprawdź kim jest dla Ciebie dziecko?

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Nastawienie dziecka do pobytu w szpitalu czy chociażby samej wizyty u lekarza jest bardzo ważne i na pewno ma też wpływ na sam proces leczenia. Przygotowanie do pozostawienia dziecka w szpitalu powinniśmy zacząć od samych siebie. Dziecko odczuwa nasze emocje i mogę mu się one udzielić.

Nie strasz dziecka szpitalem!

Częstym błędem popłenianym przez rodziców jest straszenie dziecka szpitalem: rozchorujesz się i trafisz do szpitala! Takie groźby nie pozostają dla dziecka obojętne i kiedy przyjdzie czas na faktyczną wizytę w szpitalu, może kojarzyć to miejsce z czymś naprawdę strasznym.

Polecamy wideo: Jak przygotować dziecko na pobyt w szpitalu?

Eksperci w telewizji śniadaniowej "Dzień dobry TVN" radzą jak rozmawiać z dzieckiem o pobycie w szpitalu, sugerują jak dorośli powinni się zachować, aby nie wystraszyć malca i wyjaśniają jakie konsekwencje dla dziecka ma straszenie szpitalem.

Dzień Dobry TVN/x-news

Rozwiąż test i sprawdź kim jest dla Ciebie dziecko?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza