Pokazała, co się dzieje, gdy ta zabawka wpadnie w ręce dziecka. "Nie pomyślałabym"

2023-11-08 15:50

Znana w mediach społecznościowych ratowniczka medyczna znów ostrzega przed niebezpieczną zabawką. Na pierwszy rzut oka niepozorna i nie wzbudzająca niepokoju, stanowi jednak wielkie zagrożenie dla małych dzieci. Bez problemu kupisz ją w Polsce. "Nigdy bym nie pomyślała" - przyznają zszokowane mamy.

Kolejna niebezpieczna zabawka. Ratowniczka pokazuje, co może stać się, gdy wpadnie w ręce malucha
Autor: TikTok @tinyheartseducation Kolejna niebezpieczna zabawka. Ratowniczka pokazuje, co może stać się, gdy wpadnie w ręce malucha

Doświadczeni rodzice wiedzą, że nie wszystko, co jest na sklepowych półkach z asortymentem dla dzieci jest bezpieczne. Z dużą dozą rozwagi musimy podchodzić zwłaszcza do zabawek. Co rusz bowiem słyszymy, że jakaś z nich została właśnie wycofana z obrotu, bo nie spełniała norm bezpieczeństwa. Sieć Auchan właśnie poinformowała, że wycofuje ze sprzedaży perłową piłkę o średnicy 21 cm, gdyż może być toksyczna (w produkcie wykryto zbyt wysoki poziom ftalanów).

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Wiele zabawek usuwanych jest także ze sprzedaży z powodu małych elementów, które mogą odrywać się od zabawki i zostać połknięte przez dziecko. Przed tego typu produktem ostrzegła ratowniczka medyczna Nikki i jej siostra Roach – założycielki firmy Tiny Hearts, która zajmuje się promocją bezpieczeństwa dzieci. W jednym z ostatnich filmików na TikToku pokazały piłkę, która jest bardzo niebezpieczna z powodu niezabezpieczonych magnesów.

Niebezpieczna silikonowa kula wodna

Nikki pokazała bardzo popularną w ostatnim czasie zabawkę - silikonową kulę wodną i zwróciła uwagę na to, że może być bardzo niebezpieczna dla dzieci. Zabawka wygląda jak otwierana piłka i można ją napełniać wodą. Po złapaniu zaś w ręce lub uderzeniu o jakąś powierzchnię otwiera się, uwalniając swoją zawartość. Zabawka wydaje się bardzo bezpieczna – w końcu wykonana jest z miękkiego silikonu i nie ma ostrych części. To jednak tylko pozory.

W środku zabawki ukryte zostały małe magnesiki, które nie mają żadnych zabezpieczeń i można je bardzo łatwo wyjąć palcami. Na filmiku nagranym przeze Nikki widać, jak bez problemu usuwa jedn z nich z silikonu. Jak wiadomo nie od dziś małe magnesy mogą stanowić nawet śmiertelne niebezpieczeństwo, gdy zostaną połknięte przez małe dziecko.

W dalszej części nagrania ekspertka pokazuje, co może stać się, gdy dziecko połknie takie małe silnie działające magnesy. Zrobiła to na przykładzie kawałka wędliny.

„Silne magnesy mogą przyciągać się do siebie w organizmie, powodując uszkodzenie ścian jelit, prowadząc do nagłych operacji” – powiedziała.

Dlatego, aby uniknąć tego typu sytuacji, a nie chcąc rezygnować z tego typu zabawki, zachęcamy kupować jej bezpieczną alternatywę – niemagnetyczną silikonową kulę wodną. Działa tak samo jak wersja z magnesami, ale na zacisk. Zbudowana jest tylko z samego sylikonu. Łatwo kupimy ją w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza