Jak leczyć krwiaki, siniaki i opuchliznę?

2019-11-28 10:07
Jak leczyć krwiaki, siniaki i opuchliznę?
Autor: Getty Images

Okłady z kostek lodu i octu lub aplikacja żelem z wyciągiem ze świeżej arniki - to najlepsze sposoby na zmniejszenie skutków uderzenia: krwiaka i opuchlizny.

W wyniku uderzenia mniejsze i większe naczynia krwionośne pękają. W ten sposób powstaje krwiak (bolące zasinienie). Na szczęście można zminimalizować skutki urazu. Jak to zrobić?

Od razu po uderzeniu trzeba uszkodzone miejsce mocno schłodzić. Najlepiej natychmiast przyłożyć kompres z lodu. Taki zabieg pozwoli na szybkie zamknięcie rozerwanych naczyń i tym samym zatamuje podskórne krwawienie. Co bardzo ważne, mocne schłodzenie wpływa też na nerwy i tym samym zminimalizuje ból uszkodzonego miejsca.

Czytaj także: Co zrobić, gdy dziecko otarło kolano, nabiło sobie guza, skaleczyło się

Jak pozbyć się siniaków?

Na szybkie gojenie się krwiaków dobry jest również wyciąg ze świeżej arniki. W aptekach dostępne są żele z arniką, które przyspieszą proces wchłaniania rozlanej pod skórą krwi. Dodatkowo mają one właściwości przeciwbólowe.

Po uderzeniu powstaje też opuchlizna. Krwiaka i opuchliznę można zmniejszyć stosując okłady z octu lub popularnego Altacetu.

Zobacz też: Domowe sposoby na drobne urazy skóry i skaleczenia w ciąży i u małych dzieci

materiał partnera
Sposób na siniaka!

Arnigel® to sposób na siniaki, które często pojawiają się na naszym ciele w najmniej oczekiwanym momencie. Szczególnie latem, mając możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, uprawiania różnego rodzaju sportów nie trudno o stłuczenia. Arnigel® zawiera w swoim składzie wyciąg ze świeżej Arnica montana, rośliny, której właściwości lecznicze są znane od pokoleń.

Z Arnigel® szybciej pozbędziesz się siniaków oraz stłuczeń i będziesz mógł cieszyć się pełnią lata!


ARNIGEL® żel. Substancja czynna: Arnica montana TM. Dawka substancji czynnej: TM, 7,00 g w 100 g żelu. Wskazania: leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia). Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA z siedzibą w Messimy, Francja.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza