TATUAŻ z HENNY niebezpieczny dla dziecka?

2014-09-17 13:42

Tatuaż z henny może uczulać i wywoływać podrażnienia skóry. Przekonało się o tym wielu rodziców, którzy po wakacyjnych szaleństwach muszą zgłaszać się z dziećmi do szpitali. Czy tatuaż z henny może być groźny dla dziecka?

Tatuaż z henny dla dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Wakacyjny tatuaż z henny może wywołać alergie skórne lub ujawnić różne choroby.

Tatuaż z henny może wywołać różne reakcje. U jednych spowodowuje alergię skórną, u innych - nic. Nie warto jednak ufać nadmorskim specjalistom, oferującym szybkie zrobienie tatuażu, ponieważ może to się różnie skończyć.

Tatuaż z henny: ujawnia inne choroby?

W barwniku, którego używa się do zrobienia tatuażu z henny, znajduje się p-fenylenodiamina, która jest również składnikiem farb do włosów. Może ona wywołać reakcje skórne, może również ujawnić uśpioną chorobę, z której do tej pory rodzice nie zdawali sobie sprawy (np. atopowe zapalenie skóry).

>> 83 procent rodziców NIE MA CZASU na zabawę z dziećmi. Z czego to wynika? >>

Reakcje mogą być łagodne i objawić się np. niewielką wysypką, a mogą również mieć bardzo nagły przebieg - włącznie ze zmianami wypryskowymi, pieczeniem i strupami. Dziecko, które ma tak ostrą reakcję zapalną, powinno jak najszybciej trafić do lekarza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza