DIETA DZIECKA: co dziecko powinno jeść w szkole?

2014-09-18 12:44

Dieta dziecka powinna składać się z co najmniej 5 wartościowych posiłków. Twoja pociecha musi jeść zdrowe i pożywne dania także w szkole! Sprawdź, co zrobić dziecku do jedzenia do szkoły.

DIETA DZIECKA: co dziecko powinno jeść w szkole?
Autor: thinkstockphotos.com Dziecko w szkole powinno jeść zdrowe posiłki, a nie słodkie przekąski

Spis treści

  1. Dieta dziecka: zasady zdrowego odżywiania dziecka
  2. Dieta dziecka: co dać dziecku do jedzenia do szkoły?

Dzieci w szkole spędzają większą część każdego dnia. Istotne jest więc, by przygotowywać dla nich odpowiednie posiłki, które nie tylko będą dostarczać energię, ale także będą częścią istotnej dla rozwoju dziecka diety.

Niestety, często szkolne posiłki nie mają nic wspólnego ze zdrową dietą dla dziecka - wręcz przeciwnie. Batoniki, słodkie bułki i czipsy dostępne w szkolnych sklepikach nie zastąpią dziecku zdrowego posiłku i nie dostarczą żadnych potrzebnych witamin czy mikroelementów. Przyczynią się tylko do problemów z wagą, a w późniejczym etapie do licznych chorób.

Niezdrowe jedzenie zniknie ze szkolnych stołówek? Posłowie pracują nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia >>

Dieta dziecka: zasady zdrowego odżywiania dziecka

W związku z tym Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało krótko poradnik dla rodziców, w którym można znaleźć najważniejsze informacje, dotyczące zdrowego odżywiania dziecka w szkole.

Przede wszystkim ważne jest by dziecko spożywało przynajmniej 3-4 porcje mleka lub produktów mlecznych (jogurty czy sery) każdego dnia, 2 porcje mięsa, ryb, jaj dziennie, warzywa i owoce do każdego posiłku, co najmniej 6 szklanek wody dziennie. Istotne jest także ograniczenie tłuszczów, cukrów i słonych produktów.

Dieta dziecka: co dać dziecku do jedzenia do szkoły?

Do szkoły przygotuj dziecku zdrowe kanapki z pełnoziarnistym pieczywem, serem, twarogiem lub chudą wędliną oraz z warzywami. Daj dziecku owoce sezonowe. Świetnym pomysłem są także suszone owoce, sałatki i twarożki.

Do tego daj dziecku wodę mineralną do picia. Dobre są też herbatki owocowe, niesłodzone soki owocowe i warzywne, a także mleczne napoje.

DIETA DZIECKA: jakie WARZYWA powinno jeść dziecko JESIENIĄ? >>

Ważne jest też, żeby wszyscy rodzice zainteresowali się tym, co oferują sklepiki szkolne. Ministerstwo Edukacji Narodowej infomuje, że rodzice mają wpływ na to, co jest sprzedawane w szkolnych sklepikach! Powinni więc interweniować w tej sprawie u dyrektora szkoły, który przy podpisywaniu umów, postawi określone warunki i kryteria odnośnie sprzedawanych produktów.

W sklepikach szkolnych powinny znaleźć się: produkty zbożowe, mleczne, owoce i warzywa, orzechy, woda i soki bez dodatku cukru.

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza