DIETA DZIECKA: dzieci, które samodzielnie gotują są zdrowsze [FILM]

2014-08-28 11:40

Dieta dziecka powinna być urozmaicona i bogata w witaminy oraz minerały. Jeśli jest inaczej, nieodpowiednie żywienie może doprowadzić dziecko do wielu chorób, w tym otyłości. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Angażuj dziecko do pomocy w kuchni!

DIETA DZIECKA: dzieci, które samodzielnie gotują są zdrowsze [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci, które pomagają rodzicom w kuchni są zdrowsze!

Niedawno instytut Millwards Brown opublikował wyniki badań, z których wynika, że prawie połowa polskich matek nie uczy swoich dzieci samodzielności w kuchni. To duży błąd, który nie tylko rzutuje na samodzielność dzieci w przyszłości, ale także ich zdrowie.

WYCHOWANIE DZIECKA: prawie połowa matek w Polsce nie uczy dzieci samodzielności w kuchni >>

Dieta dziecka: warto angażować dziecko do pomocy w kuchni

Okazuje się bowiem, że dzieci, które pomagają swoim rodzicom w przygotowaniu posiłków są potem zdrowszymi dorosłymi, o czym opowiedziała Katia Romana Trzaska ze szkoły gotowania w programie "Pytanie na śniadanie". Wspólne szykowanie posiłków jest też doskonałą okazją do rozmowy z dzieckiem.

- Dzieci, które gotują, są zdrowsze, są zdrowszymi dorosłymi. Jeżeli wpuścimy dziecko do kuchni, to rozmawiamy, przekazujemy nasze wartości. To jest bardzo proste przełożenie - powiedziała Katia Romana Trzaska.

Z kolei Karolina Wysocka-Kryszkiewicz, dietetyk dziecięcy, zwróciła uwagę, że polskie dzieci są na 8. miejscu pod względem otyłości. Mogą to zmienić wyłącznie rodzice, którzy zaangażują się w dbanie o dietę dziecka, nauczą je zdrowo gotować i nie będą podawać dziecku przetworzonych pokarmów czy słodkich przekąsek.

DIETA DZIECKA: SŁODKIE NAPOJE zaburzają pracę mózgu i są przyczyną problemów z koncentracją [FILM] >>

TVP/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza