DIETA DZIECKA: dzieci, które samodzielnie gotują są zdrowsze [FILM]

2014-08-28 11:40

Dieta dziecka powinna być urozmaicona i bogata w witaminy oraz minerały. Jeśli jest inaczej, nieodpowiednie żywienie może doprowadzić dziecko do wielu chorób, w tym otyłości. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Angażuj dziecko do pomocy w kuchni!

DIETA DZIECKA: dzieci, które samodzielnie gotują są zdrowsze [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci, które pomagają rodzicom w kuchni są zdrowsze!

Niedawno instytut Millwards Brown opublikował wyniki badań, z których wynika, że prawie połowa polskich matek nie uczy swoich dzieci samodzielności w kuchni. To duży błąd, który nie tylko rzutuje na samodzielność dzieci w przyszłości, ale także ich zdrowie.

WYCHOWANIE DZIECKA: prawie połowa matek w Polsce nie uczy dzieci samodzielności w kuchni >>

Dieta dziecka: warto angażować dziecko do pomocy w kuchni

Okazuje się bowiem, że dzieci, które pomagają swoim rodzicom w przygotowaniu posiłków są potem zdrowszymi dorosłymi, o czym opowiedziała Katia Romana Trzaska ze szkoły gotowania w programie "Pytanie na śniadanie". Wspólne szykowanie posiłków jest też doskonałą okazją do rozmowy z dzieckiem.

- Dzieci, które gotują, są zdrowsze, są zdrowszymi dorosłymi. Jeżeli wpuścimy dziecko do kuchni, to rozmawiamy, przekazujemy nasze wartości. To jest bardzo proste przełożenie - powiedziała Katia Romana Trzaska.

Z kolei Karolina Wysocka-Kryszkiewicz, dietetyk dziecięcy, zwróciła uwagę, że polskie dzieci są na 8. miejscu pod względem otyłości. Mogą to zmienić wyłącznie rodzice, którzy zaangażują się w dbanie o dietę dziecka, nauczą je zdrowo gotować i nie będą podawać dziecku przetworzonych pokarmów czy słodkich przekąsek.

DIETA DZIECKA: SŁODKIE NAPOJE zaburzają pracę mózgu i są przyczyną problemów z koncentracją [FILM] >>

TVP/x-news