Edukacja wczesnoszkolna

Nie da się ukryć, że w statystykach już obserwuje się niż demograficzny. W placówkach rośnie liczba wolnych miejsc, a rodzice zamiast do szkolnej zerówki, wolą posłać dziecko do 6-latków w przedszkolu.
W przedszkolu i szkole podstawowej w Pleszewie uczniowie będą miały nowy przedmiot. Na zajęciach praktycznych dzieci będą uczyły się podstawowych czynności, takich jak wiązanie sznurowadeł czy przyszywanie guzików.
O rezygnacji z zadawania prac do domu słychać ostatnio wiele - taki postulat wysunęła Platforma Obywatelska w czasie wyborów. Czy taka decyzja zapadnie - zobaczymy, póki co posłowie lobbują przeciw rezygnacji z prac domowych podając dane, z których wynika, że dziecko na prace domową poświęca każdego dnia nawet 5 godzin dziennie.
Zdjęcie wypracowania, które pojawiło się na jednej z internetowych grup, wywołało burzliwą dyskusję. Poszło o komentarz nauczyciela oceniającego pracę ośmiolatka.
Oceny szkolne są często przedmiotem gorących dyskusji wśród rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Niezrozumienie i niezgoda na metody oceniania bywają źródłem frustracji, jak pokazuje niedawny przypadek opublikowany przez Wojciecha Gawlika, nauczyciela i twórcy edukacyjnego profilu EDU-klaster.
Od kiedy dziecko może samo wracać ze szkoły? Samodzielny powrót znacznie ułatwia rodzicom codzienną logistykę. Dowiedz się, co na ten temat mówią przepisy prawa i po czym poznać, że nasze dziecko jest mentalnie gotowe na samodzielne powroty ze szkoły. A więc - czy dzieci mogą same wracać ze szkoły?
Plecak do zerówki to jeden z najważniejszych elementów wyprawki. Jaki plecak kupić dla 6-latka i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy najlepsze plecaki dla zerówkowiczów.
Każde dziecko, które idzie do zerówki, powinno mieć komplet przyborów i innych rzeczy, niezbędnych w trakcie zajęć. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w wyprawce do zerówki i zachęcamy do pobrania listy zakupów w wersji PDF.
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Na dworze ciepło, a szkoła wymaga, aby uczniowie przyszli w stroju galowym. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać strój galowy ucznia na zakończenie roku szkolnego.
Gotowość szkolna to zagadnienie, o którym dyskutuje wielu rodziców chcących posłać dziecko wcześniej do szkoły. Najczęściej zadają pytanie, czy 6 latek powinien już zasiąść w ławce czy jeszcze bawić się z rówieśnikami w przedszkolu. Po czym rodzic może poznać, czy dziecko jest gotowe do pójścia do szkoły?
Psycholodzy twierdzą, że duża ilość zajęć kreatywnych w przedszkolu przyspiesza rozwój dziecka. Maluchy, które chętnie i dużo rysują oraz kolorują, szybciej uczą się pisania. Warto więc zachęcać malca do aktywności artystycznej.
Rysowanie po śladzie to dobry sposób na ćwiczenie umiejętności manulanych dziecka. Specjalnie dla was przygotowaliśmy przykłady szkiców do rysowania po śladzie.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza