Edukacja wczesnoszkolna

Każde dziecko, które idzie do zerówki, powinno mieć komplet przyborów i innych rzeczy, niezbędnych w trakcie zajęć. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w wyprawce do zerówki i zachęcamy do pobrania listy zakupów w wersji PDF.
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Na dworze upał, a szkoła wymaga, aby uczniowie przyszli w stroju galowym. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać strój galowy ucznia na zakończenie roku szkolnego.
Powszechnie, nauka liczenia kojarzona jest z powtarzalnym i nudnym zajęciem zapisywania cyfr na kartce papieru, monotonnym siedzeniem w szkolnej ławce czy rozwiązywaniem niezrozumiałych zadań. Nie jest to jednak jedyna metoda nauki liczenia. Jeśli sięgniemy po odpowiednie środki i zainteresujemy najmłodszych matematycznym światem, nauka liczenia może okazać się dla nich fascynującą przygodą. Jakie przedmioty i czynności wykorzystać, by skutecznie opanować sztukę prawidłowego liczenia? – podpowiada Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders.
Edukacja wczesnoszkolna ma kilka swoich zamiennych nazw, które są śmiało stosowane od lat, a mianowicie: kształcenie zintegrowane, nauczanie początkowe lub nauczanie elementarne. Dzieci uczące się na tym poziomie edukacyjnym, w klasach I-III, będące w wieku tak zwanym wczesnoszkolnym, od 7 do 9 roku życia mają zajęcia, które odbywają się wokół określonego kręgu tematycznego, tematu miesiąca, tygodnia, dnia.
Liczne problemy spowodowane przez dyskalkulię, nie muszą tylko oznaczać problemów w szkole z nauką matematyki, choć owszem, przede wszystkim. Owa specyficzna trudność przeszkadza w normalnym życiu osobom dorosłym, szczególnie tym, którzy w trakcie swojej kariery szkolnej nie byli objęci odpowiednio dostosowaną do nich trudności terapią pedagogiczną.
Rysowanie po śladzie to dobry sposób na ćwiczenie umiejętności manulanych dziecka. Specjalnie dla was przygotowaliśmy przykłady szkiców do rysowania po śladzie.
Szlaczki literopodobne to doskonały trening ręki dla dzieci! Idealny sposób na to, by nauczyć dziecko pisania. 
Zadania dla 6-latka i różnego rodzaju gry to świetny sposób na naukę poprzez zabawę. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, ale warto wypełniać mu czas zabawami, które wspierają jego rozwój. Co powinno umieć 6-letnie dziecko? Jakie są przykładowe ćwiczenia wspomagające rozwój 6-latka? Zobacz, zadania dla 6-latka!
Nauka pisania większości kojarzy się z nudnym, długotrwałym kreśleniem szlaczków i liter w zeszycie. Wbrew pozorom, zaczyna się ona dużo wcześniej i nie przy biurku, a na placu zabaw. Pisanie bardzo często jest łączone z nauką czytania. Obie umiejętności idą oczywiście w parze. Dzieci na początku przygody ze szkołą uczą się ich równolegle.
Czytanie ze zrozumieniem jest bardzo ważne nie tylko podczas edukacji szkolnej, ale również w dorosłym życiu. Im szybciej dziecko nauczy się czytać ze zrozumieniem tym efektywniejsza będzie jego nauka. Jakie są ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem? Zobacz, jak nauczyć dziecko czytania ze zrozumieniem i rozwiąż test dla klasy 3!
Czytanie ze zrozumieniem to jedna z ważniejszych umiejętności, jaką powinno nabyć każde dziecko. Jest ona przydatna przez całe życie, dlatego tak ważne jest nauka czytania ze zrozumieniem w okresie szkolnym. Jak sprawdzić czy nasze dziecko potrafi czytać ze zrozumieniem? Zobaczcie, jak poprawne czytanie wpływa na poziom zrozumienia tekstu. 
Jak nauczyć dziecko czytać? Najlepiej przez zabawę. Czytanie jest kluczową umiejętnością dla każdego młodego człowieka, który zaczyna swoją przygodę w szkole. Niestety, nie wszyscy uczniowie równie szybko uczą się czytać. Przeczytaj albo posłuchaj i poznaj sposoby na nauczenie dziecka czytania.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka