Edukacja wczesnoszkolna

Jak nauczyć dziecko czytać? Najlepiej przez zabawę. Czytanie jest kluczową umiejętnością dla każdego młodego człowieka, który zaczyna swoją przygodę w szkole. Niestety, nie wszyscy uczniowie równie szybko uczą się czytać. Poznaj sposoby dzięki którym nauka czytania będzie efektywna i stanie się dobrą zabawą.
Nauka alfabetu i literek to niekiedy, w opinii rodziców, niemałe wyzwanie dla najmłodszych. Tymczasem nauka literek dla dzieci może stać się całkiem dobrą zabawą i zaowocować szybkimi postępami. Kiedy więc, i w jaki sposób, najlepiej rozpocząć naukę literek z dzieckiem?
Nazwa "reedukacja" odnosi się do działań mających na celu przywracanie utraconych umiejętności. Grupa dzieci, którą obejmuje się reedukacją wymaga działań wspierających aktualny potencjał i zmniejszających deficyty wynikające ze specyficznych trudności w uczeniu się. Zamiennie więc reedukację nazwano terapią pedagogiczną.
Gotowość szkolna to zagadnienie, o którym dyskutuje wielu rodziców chcących posłać dziecko wcześniej do szkoły. Najczęściej zadają pytanie, czy 6 latek powinien już zasiąść w ławce czy jeszcze bawić się z rówieśnikami w przedszkolu. Jak udzielić na nie właściwej odpowiedzi i po czym rodzic może poznać, czy dziecko jest gotowe do pójścia do szkoły?
Jak przygotować dziecko do szkoły? Już niedługo pierwszoklasiści staną przed szkolnym gmachem, stając się uczniami. Jak im to ułatwić i co zrobić, by edukacja szkolna była fantastyczną przygodą podpowiada Magdalena Lange-Rachwał, psycholog.
Każde dziecko, które idzie do zerówki, powinno mieć komplet przyborów i innych rzeczy, niezbędnych w trakcie zajęć. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w wyprawce do zerówki i zachęcamy do pobrania listy zakupów w wersji PDF.
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Na dworze ciepło, a szkoła wymaga, aby uczniowie przyszli w stroju galowym. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać strój galowy ucznia na zakończenie roku szkolnego.
Powszechnie, nauka liczenia kojarzona jest z powtarzalnym i nudnym zajęciem zapisywania cyfr na kartce papieru, monotonnym siedzeniem w szkolnej ławce czy rozwiązywaniem niezrozumiałych zadań. Nie jest to jednak jedyna metoda nauki liczenia. Jeśli sięgniemy po odpowiednie środki i zainteresujemy najmłodszych matematycznym światem, nauka liczenia może okazać się dla nich fascynującą przygodą. Jakie przedmioty i czynności wykorzystać, by skutecznie opanować sztukę prawidłowego liczenia? – podpowiada Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders.
Edukacja wczesnoszkolna ma kilka swoich zamiennych nazw, które są śmiało stosowane od lat, a mianowicie: kształcenie zintegrowane, nauczanie początkowe lub nauczanie elementarne. Dzieci uczące się na tym poziomie edukacyjnym, w klasach I-III, będące w wieku tak zwanym wczesnoszkolnym, od 7 do 9 roku życia mają zajęcia, które odbywają się wokół określonego kręgu tematycznego, tematu miesiąca, tygodnia, dnia.
Liczne problemy spowodowane przez dyskalkulię, nie muszą tylko oznaczać problemów w szkole z nauką matematyki, choć owszem, przede wszystkim. Owa specyficzna trudność przeszkadza w normalnym życiu osobom dorosłym, szczególnie tym, którzy w trakcie swojej kariery szkolnej nie byli objęci odpowiednio dostosowaną do nich trudności terapią pedagogiczną.
Rysowanie po śladzie to dobry sposób na ćwiczenie umiejętności manulanych dziecka. Specjalnie dla was przygotowaliśmy przykłady szkiców do rysowania po śladzie.
Szlaczki literopodobne to doskonały trening ręki dla dzieci! Idealny sposób na to, by nauczyć dziecko pisania. 

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka