Edukacja wczesnoszkolna

Od kiedy dziecko może samo wracać ze szkoły? Samodzielny powrót znacznie ułatwiłby rodzicom codzienną logistykę. Dowiedz się, co na ten temat mówią przepisy prawa i po czym poznać, że nasze dziecko jest mentalnie gotowe na samodzielne powroty ze szkoły.
Każde dziecko, które idzie do zerówki, powinno mieć komplet przyborów i innych rzeczy, niezbędnych w trakcie zajęć. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w wyprawce do zerówki i zachęcamy do pobrania listy zakupów w wersji PDF.
Gotowość szkolna to zagadnienie, o którym dyskutuje wielu rodziców chcących posłać dziecko wcześniej do szkoły. Najczęściej zadają pytanie, czy 6 latek powinien już zasiąść w ławce czy jeszcze bawić się z rówieśnikami w przedszkolu. Po czym rodzic może poznać, czy dziecko jest gotowe do pójścia do szkoły?
Psycholodzy twierdzą, że duża ilość zajęć kreatywnych w przedszkolu przyspiesza rozwój dziecka. Maluchy, które chętnie i dużo rysują oraz kolorują, szybciej uczą się pisania. Warto więc zachęcać malca do aktywności artystycznej.
Rysowanie po śladzie to dobry sposób na ćwiczenie umiejętności manulanych dziecka. Specjalnie dla was przygotowaliśmy przykłady szkiców do rysowania po śladzie.
Szlaczki literopodobne to doskonały trening ręki dla dzieci! Idealny sposób na to, by nauczyć dziecko pisania. Szlaczki to też pierwsze podlegające ocenie nauczycieli zadania w klasie pierwszej szkoły podstawowej.
Czytanie ze zrozumieniem jest bardzo ważne nie tylko podczas edukacji szkolnej, ale również w dorosłym życiu. Im szybciej dziecko nauczy się czytać ze zrozumieniem tym efektywniejsza będzie jego nauka. Zobacz, jak nauczyć dziecko czytania ze zrozumieniem i rozwiąż test dla klasy 3!
Czytanie ze zrozumieniem to jedna z ważniejszych umiejętności, jaką powinno nabyć każde dziecko. Jest ona przydatna przez całe życie, dlatego tak ważne jest nauka czytania ze zrozumieniem w okresie szkolnym. Wiemy, jak sprawdzić czy nasze dziecko potrafi czytać ze zrozumieniem.
Zadania dla 6-latka i różnego rodzaju gry to świetny sposób na naukę poprzez zabawę. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, ale warto wypełniać mu czas zabawami, które wspierają jego rozwój. Co powinno umieć 6-letnie dziecko? Jakie są przykładowe ćwiczenia wspomagające rozwój 6-latka? Zobacz, zadania dla 6-latka!
Matematyka dla niemowlaka? Tak, to dobry pomysł! Zdolności matematyczne nie zależą tylko od genów i talentu. Umiejętna edukacja dziecka, już od kołyski, może przyczynić się do rozwoju ponadprzeciętnych zdolności matematycznych. Zdradzimy ci, jak rozwijać zdolności matematycznych dziecka od najmłodszych lat.
Edukacja wczesnoszkolna ma kilka swoich zamiennych nazw. Są to: kształcenie zintegrowane, nauczanie początkowe lub nauczanie elementarne. Dzieci uczą się na tym poziomie edukacyjnym, w klasach I-III, będąc w wieku tak zwanym wczesnoszkolnym, czyli od 7 do 9 roku życia. Czego oczekiwać od tego okresu w edukacji dziecka?
Dyskalkulia to dysfunkcja, którą posiada nawet 6% populacji, jednak większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, skąd biorą się ich problemy w rozwiązywaniu działań arytmetycznych. Jak zdiagnozować dyskalkulię u dziecka? Dyskalkulia to nie tylko problemy z matematyką w szkole - dyskalkulia wpływa także na życie codzienne.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza