Genialna zagadka z dziedziny matematyki, którą wszyscy kochali. Uda wam się ją rozwiązać?

2024-02-11 6:55

W szkole większość uczniów - nawet tych, dla których matematyka zazwyczaj była bardzo problematycznym przedmiotem - lubiła jedną z jej dziedzin, jaką jest geometria. Większość osób jest przecież wzrokowcami, a więc możliwe do wizualnego uchwycenia umysłem figury geometryczne mało komu sprawiały wielką trudność. A jak będzie z tą zagadką?

Zagadka matematyczna z geometrii
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Zagadka matematyczna z geometrii - uda ci się ją rozwiązać.

Choć matematyka dla części osób była koszmarem, który najchętniej wymazaliby z pamięci, to o dziwo, staje się dziś ona niezwykle popularna. Polacy zaczęli wprost nałogowo rozwiązywać zagadki matematyczne. Rodzice pokazują je swoim dzieciom, by przetestować ich umiejętności, ale też sami z chęcią rozwiązują matematyczne zadania, sprawdzając swoją bystrość umysłu i umiejętność logicznego myślenia. 

Ta zagadka jest bardzo prosta, o ile dostrzeżesz zależność pomiędzy rysunkami a liczbami. Koniecznie rozwiążcie ją sami, a potem pokażcie swoim dzieciom. Z zagadką powinny poradzić sobie już 9, 10-latkowie.

Zobacz: Na jakim numerze stoi auto? Odrobina logiki i rozwiążesz zagadkę

Spis treści

  1. Matematyczna zagadka z elementami geometrii
  2. Rozwiązanie zagadki
MATURA 2021: czy matematyka zaskoczyła?

Przeczytaj: Dzieci z 2. klasy podstawówki rozwiązują to zadanie szybciej niż dorośli. Sprawdźcie sami

Matematyczna zagadka z elementami geometrii

Wizualny zapis w zagadkach matematycznych bardzo wielu osobom ułatwia zadanie. Jaka jest zależność pomiędzy sześcioma liniami, a liczbą 9? A jaka pomiędzy dwoma liniami, a liczbą 1? Gdy dojdziecie do odpowiedzi na to pytanie, podanie rozwiązania zagadki będzie już banalne. 

Zagadka matematyczna z geometrii
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Zagadka matematyczna z geometrii - uda ci się ją rozwiązać.

Rozwiązanie zagadki

Kluczem do rozwiązania zadania są punkty krzyżowania się linii. Na pierwszym obrazku łączą się w 9 miejscach, na drugim w jednym miejscu, a na trzecim, którego dotyczy zagadka - w 3 miejscach. Poprawna odpowiedź to zatem 3. 

Zgadujemy, że wam się udało. A co z waszymi dziećmi? Jeśli zagadka była zbyt trudna, pokażcie im wizualne rozwiązanie, które prezentujemy poniżej. Dzięki niemu lepiej zrozumieją logikę tego zadania, a w kolejnych tego typu zagadkach, pójdzie im o wiele lepiej. 

Rozwiazanie zagadki z geometrii
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Rozwiazanie zagadki z geometrii
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza