Jak narysować smoka? Przykładowy szkic smoka

2017-10-19 11:45

Jak narysować smoka - to kolejna ciekawa instrukcja dla rodziców i dzieci z bajkowym smokiem w roli głównej. Po obejrzeniu bajki dziecko prosi cię o wspólne narysowanie bohatera? Nic prostszego! Skorzystaj z naszej instrukcji, jak narysować smoka krok po kroku i ciesz się chwilami spędzonymi przy wspólnym rysowaniu bajkowej postaci.

jak narysowac smoka - calosc
Autor: Redakcja

Jak narysować smoka? Twoje dziecko lubi postaci z bajek, a jego ulubionym motywem jest smok? Skorzystaj z naszego poradnika "Jak narysować smoka". Smok wawelski jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Jaskinia zwana Smoczą Jamą to kryjówka smoka, która znajduje się u podnóża Wawelu. To miejsce jest najczęściej odwiedzane przez wycieczki szkolne, ponieważ stoi tam pomnik smoka wawelskiego. Warto przy rysowaniu smoka opowiedzieć o legendzie smoka wawelskiego.

Jak narysować smoka -  krok po kroku

Jak narysować smoka – krok 1

Rysowanie smoka zaczynamy od narysowania głowy. Powinna być półokrągła na górze i trójkątna na dole. Później rysujemy tułów, łapki i nóżki. Wspólnie spędzony czas rodzice mogą wykorzystać na opowiedzenie dziecku baśni i legend, w których występują smoki.

jak narysowac smoka - krok 1
Autor: Redakcja
jak narysowac smoka - krok 2
Autor: Redakcja
jak narysowac smoka - krok 3
Autor: Redakcja
jak narysowac smoka - krok 4
Autor: Redakcja
jak narysowac roze - krok 5
Autor: Redakcja