Jak to się pisze? Sprawdź, czy jesteś lepsza w ortografii od swojego dziecka

2023-11-08 10:52

"RZ" czy "Z" z kropką? Jeśli masz pomóc swojemu dziecku w lekcjach, powinnaś to wiedzieć. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy masz problemy z ortografią. Wynik pokaże ci, czy możesz sprawdzać szkolne wypracowania.

kobieta spoglądająca w zeszyt córki odrabiającej lekcje przy stole w kuchni
Autor: Getty images Jak to się pisze? Sprawdź, czy jesteś lepsza w ortografii od swojego dziecka

Wystarczy zajrzeć w media społecznościowe albo na pierwsze lepsze komentarze pod artykułami w internecie, aby przekonać sie, że Polacy mają ogromne problemy z ortografią. Pisownia języka polskiego jest trudna, to fakt, ale każdy z nas skończył szkołę podstawową,  napisał setki dyktand i powinien znać podstawowe zasady stosowania "rz", "ż", "u" czy "ó", o interpunkcji nie wspominając.  

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

To, czy potrafimy pisać prawidłowo po polsku, wychodzi na jaw, gdy nasz uczeń prosi o sprawdzenie błędów w zeszycie lub wypracowaniu. Dzięki Bogu za internet, w którym szybko można sprawdzić, jak prawidłowo pisze się dany wyraz. Ale... Czy to nie wstyd, sprawdzać przy dziecku takie rzeczy w telefonie? 

Przygotowaliśmy dla was krótki test, który pokaże, czy nadajecie się na sprawdzanie prac domowych waszego pierwszo- czy czwartoklasisty. Sprawdź się i przekonaj, czy wiesz, jak to się pisze?

Czytaj również: "Nie" z przymiotnikami – zasady pisowni i ćwiczenia

Dyktando z rz i ż. Zasady pisowni rz i ż

Odpowiedz na 10 pytań i sprawdź, jak stoisz z ortografią

Pytanie 1 z 10
Jak to się pisze?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza