Jesteś mądrzejszy od 3-klasisty? 10/10 zdobędą tylko najlepsi [QUIZ]

2024-03-15 9:00

Szkołę masz już dawno za sobą, ale ile z niej pamiętasz? Jeśli zdarza ci się pomagać dziecku w pracach domowych, koniecznie sprawdź, ile pamiętasz z ortografii. Nie ukrywamy, że ten ortograficzny quiz będzie wyzwaniem nawet dla piątkowych uczniów!

Jesteś mądrzejszy od 3-klasisty? 10/10 zdobędą tylko najlepsi [QUIZ]
Autor: Canva / opracowanie własne & Getty Images Jesteś mądrzejszy od 3-klasisty? 10/10 zdobędą tylko najlepsi [QUIZ]

Wystarczy zajrzeć w media społecznościowe albo na pierwsze lepsze komentarze pod artykułami w internecie, aby przekonać sie, że Polacy mają ogromne problemy z ortografią. Pisownia języka polskiego jest trudna, to fakt, ale każdy z nas skończył szkołę podstawową,  napisał setki dyktand i powinien znać podstawowe zasady stosowania "rz", "ż", "u" czy "ó", o interpunkcji nie wspominając.  

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

To, czy potrafimy pisać prawidłowo po polsku, wychodzi na jaw, gdy nasz uczeń prosi o sprawdzenie błędów w zeszycie lub wypracowaniu. Dzięki Bogu za internet, w którym szybko można sprawdzić, jak prawidłowo pisze się dany wyraz. Ale... Czy to nie wstyd, sprawdzać przy dziecku takie rzeczy w telefonie? 

Przygotowaliśmy dla was krótki test, który pokaże, czy nadajecie się na sprawdzanie prac domowych waszego pierwszo- czy czwartoklasisty. Sprawdź się i przekonaj, czy wiesz, jak to się pisze?

Czytaj również: "Nie" z przymiotnikami – zasady pisowni i ćwiczenia

Dyktando z rz i ż. Zasady pisowni rz i ż

Odpowiedz na 10 pytań i sprawdź, jak stoisz z ortografią

Pytanie 1 z 10
Jak to się pisze?