Matematyka

To zadanie jest banalnie proste do rozwiązania, jednak cały szkopuł tkwi we właściwej kolejności wykonywania działań. To właśnie przez ten błąd dorośli podają zły wynik. Okazuje się bowiem, że mając lata nauki za sobą zapomnieliśmy kilku prostych zasad.
Niby proste, a jednak wywołało konsternację wśród rodziców. Czy to błąd w druku, czy pułapka matematyczna? Rodzice pierwszoklasistów polegli na diagramie, który znalazł się w podręczniku matematyki.
Złotówka czy nie złotówka? W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat prostego na pozór zadania z matematyki dla pierwszoklasistów. Rodzice, którzy za bardzo analizowali zadanie, doszukując się w nim podstępu, w końcu sami nie byli pewni rozwiązania. Umiesz im pomóc?
Wzory matematyczne to coś, co przyda się nie tylko w czasie rozwiązywania zadań, ale również w czasie egzaminu ósmoklasisty. Warto mieć je pod ręką, dlatego przygotowaliśmy dla was komplet wzorów, które powinien znać każdy młody matematyk.
Wzór na obwód koła jest podstawowym wzorem, który warto zapamiętać. Wiele zadań z zakresu geometrii, także tych na egzaminie ósmoklasisty, może wymagać jego zastosowania. Jak obliczyć obwód koła i jak wygląda wzór na obwód koła?
Wzór na pole prostokąta jest prosty i jeśli go zapamiętamy, będziemy znali go na całe życie. Sprawdź, jak policzyć pole i obwód prostokąta.
Nad tym krążącym po internecie zadaniem łamie sobie głowę wielu dorosłych. Tymczasem przyniósł je ze szkoły czwartoklasista. Okazuje się jednak, że nie tylko on nie potrafił sobie prawidłowo poradzić z tym działaniem. A ty umiesz je rozwiązać?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza