Niesamowity test na spostrzegawczość. Znajdź kota, który różni się od reszty

2024-04-17 14:19

Od tego testu można dostać oczopląsu. Tylko sokole oko, bez podpowiedzi znajdzie kota, który różni się od reszty. To świetny test na spostrzegawczość niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. Jak szybko ci pójdzie?

Trzeba mieć sokole oko, by to rozwiązać. Który kot różni się od reszty?
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Trzeba mieć sokole oko, by to rozwiązać. Który kot różni się od reszty?

Testy na spostrzegawczość to nie tylko trening bystrości umysłu, ale też dobry sposób na sprawdzenie szybkości przetwarzania informacji, a dla dzieci - na wyrobienie nawyku dokładności i wnikliwości. Oprócz takich praktycznych zalet wykonywania testów, jest też jeden, niekwestionowany. To zwyczajnie świetna rozrywka i sposób by choć na chwilę oderwać myśli od pracy czy nauki.

Taki reset dla umysłu, gdy można choć na chwilę całkiem skupić się na innym zadaniu, to wbrew pozorom dobra regeneracja. Zaczynamy? 

Zobacz też: Proste równanie, a jednak wiele osób robi błąd. Dlaczego?

Spis treści

  1. Zagadka na spostrzegawczość
  2. Rozwiązanie zagadki. Który kot się różni?
Nauka języków przestanie mieć sens? Teraz możesz mówić nawet po francusku w kilka minut

Sprawdź: Ta zagadka to petarda. Z pozoru łatwa, a jednak jest wyzwaniem dla wielu

Zagadka na spostrzegawczość

Na obrazku widocznych jest kilkadziesiąt kotów. Tylko pozornie, wszystkie wyglądają tak samo. Jeden z nich różni się od pozostałych, jednym szczegółem. Który to kot? Zachęcamy do policzenia sobie czasu, potrzebnego na odnalezienie go. Można też zrobić rodzinną rywalizację i policzyć czas każdemu członkowi rodziny. Kto będzie szybszy? Dzieci czy rodzice? 

Zagadka na spostrzegawczość
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Zagadka na spostrzegawczość

Rozwiązanie zagadki. Który kot się różni?

W ramach podpowiedzi, zdradzimy, że jeden kot ma inny kolor oczu od pozostałych. Który to?

Otóż kot, który ma pomarańczowe oczy, a nie jak pozostałe - żółte, znajduje się w lewym dolnym rogu obrazka. Komu udało się najszybciej go odnaleźć?

Jeśli poszło ci słabiej niż reszcie, albo w ogóle nie udało się odnaleźć kota z pomarańczowymi oczami, nie przejmuj się. Ćwiczenie czyni mistrza, a regularne wykonywanie testów na spostrzegawczość jest w stanie znacznie ją wyćwiczyć. 

Zagadka na spostrzegawczość
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Zagadka na spostrzegawczość