Odprawa posłów greckich Jana Kochanowskiego - streszczenie lektury

2020-02-26 8:53
Odprawa posłów greckich
Autor: Getty images

Odprawa posłów greckich Jana Kochanowskiego to jedyny dramat tego autora. Renesansowa tragedia nawiązuje tematyką do antycznego mitu o wojnie trojańskiej, jednak w rzeczywistości opisuje sytuację Rzeczypospolitej w XVI wieku. Posłuchaj streszczenia lektury.

Dramat Jana Kochanowskiego to wierszowany utwór nawiązujący do tragedii antycznej. Tematem sztuki wzorowanej na tragedii greckiej jest wojna trojańska, jednak przesłaniem autora było ukazanie  sytuacji Rzeczypospolitej w przededniu wojny z Rosja.

Jan Kochanowski na podstawie losów Troi próbuje udowodnić czytelnikowi, że losy państwa zależą od moralności jego poddanych. krytykuje słabość rządzących, przekupstwo, brak sprawiedliwości i szacunku do prawa. Zachęca za to do walki w obronie swojej ojczyzny. Posłuchaj streszczenia lektury i poznaj lepiej jedyny dramat Jana Kochanowskiego.

Posłuchaj również streszczenia: Treny Kochanowskiego

Kazań sejmowych Skargi

Hamleta Williama Szekspira

Odprawa posłów greckich - Jan Kochanowski - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE