Przesuń zapałki tak, by równanie było prawidłowe. Możesz zrobić aż 3 ruchy

2024-06-09 7:45

Zmierz się w kolejnej zagadce na inteligencję. Do poprawienia masz jedno równanie. Trzeba tak przełożyć trzy zapałki, by całe działanie było bez błędów. Trzy ruchy tylko pozornie ułatwiają wykonanie zadania. W praktyce trzeba zdecydowanie więcej się nakombinować.

Przesuń zapałki tak, by równie było prawidłowe. Możesz zrobić aż 3 ruchy
Autor: mjakmama24.pl Przesuń zapałki tak, by równie było prawidłowe. Możesz zrobić aż 3 ruchy

Zadania na inteligencję z użyciem zapałek to jedne z najpopularniejszych, które od lat można spotkać w różnych testach. Gdy dodatkowo do nich dodamy równanie matematyczne, zadanie staje się jeszcze większym wyzwaniem. Im jednak trudniejsza zagadka, tym satysfakcja z jej rozwiązania większa. Zatem zapraszamy do zabawy.

M jak mama: Mapa myśli - doskonała pomoc w nauce

Przesuń 3 zapałki, by równanie było poprawne

Ułóż z zapałek następujące równanie 4 x 9 = 46. W takiej postaci jest ono oczywiście błędne. Zadanie polega na tym, aby za pomocą trzech ruchów tak pozmieniać ułożenie zapałek, by działanie stało się poprawne. Rada na start – nie podawaj się od razu. Załóż sobie limit czasowy – proponujemy 60 sekund. Gdy nie wpadniesz na żaden pomysł, skorzystaj z poniżej podpowiedzi.

Wskazówka 1 – z liczby 6 zrób 5, zabierając jedną zapałkę. W ten sposób powstanie prawidłowy wynik „45” . Teraz za pomocą dwóch ruchów spraw by lewa strona z nim się zgadzała.

Nie masz pomysłu? Wskazówka 2 – należy zmienić tylko pierwszą cyfrę w mnożeniu. Łatwe? No pewnie! Dwa ruchy wystarczą, by z liczby 4 zrobić liczbę 5. W ten sposób za pomocą w sumie 3 ruchów powstanie poprawne działanie 5 x 9 = 45.

Masz ochotę sprawdzić się w innych zagadkach tego typu? Zobacz test z zapałkami, gdzie możesz wykonać tylko jeden ruch lub zagadkę z zapałkami i trójkątami.