Ta logiczna zagadka spędza sen z powiek dzieciom i rodzicom. Odnajdziesz zależność?

2024-02-10 7:05

Choć ta zagadka zawiera liczby, to do rozwiązania jej nie potrzeba wielkich matematycznych umiejętności. Bardziej chodzi tu o logikę i znalezienie zależności pomiędzy kolejnymi działaniami. To jak? Jesteście w stanie podać wynik ostatniego równania?

Zagadka matematyczna na logikę.
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Zagadka matematyczna na logikę.

Zagadki matematyczne stały się swego czasu narodowym hobby, podobnie jak kiedyś taniec i gotowanie. Widzimy w tym same plusy, bo matematyka i logika działają stymulująco na wiele, przydatnych w szkole i w życiu zawodowym zdolności. 

Częste rozwiązywanie zagadek pobudza koncentrację, uczy krytycznego myślenia, dokładnej analizy i rozwiązywania problemów. Nawet jeśli na początku podawanie wyników sprawia wam trudność, to uspokajamy - z każdą kolejną zagadką będzie łatwiej, bo matematyczno-logicznego sprytu można się nauczyć. To jak? Zaczynamy?

Zobacz: Tylko 10 proc. osób prawidłowo rozwiązuje tę zagadkę. Wynik nie jest oczywisty

Spis treści

  1. Ta zagadka wymaga logicznego myślenia
  2. Rozwiązanie matematycznej zagadki
Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza

Zobacz: Rodzice głowią się nad rozwiązaniem tej zagadki. Dla uczniów to żadne wyzwanie

Ta zagadka wymaga logicznego myślenia

Wbrew pozorom, by rozwiązać tą zagadkę nie trzeba znać skomplikowanych matematycznych zasad. Wystarczy podstawowe dodawanie i odejmowanie. Kluczem nie jest bowiem matematyka, a logika. Warto dokładnie przyjrzeć się zależnościom między liczbami. Wtedy błyskawicznie odgadniemy poprawny wynik ostatniego równania. 

Zagadka matematyczna na logikę.
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Zagadka matematyczna na logikę.

Rozwiązanie matematycznej zagadki

Przyglądając się zależnością pomiędzy działaniami można dostrzec, że początek wyniku to zawsze różnica cyfr z których składa się działanie, a druga, to suma tychże cyfr. W ten właśnie sposób, 4 i 2 to 26, bo 4-2=2, a 4+2+6. 2 obok 6 to 26. 

Poprawny wynik zagadki to zatem 410.

Wynik logicznej zagadki.
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Udało ci się odgadnąć?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza