Zagadka logiczna, w której lepiej nie kombinować. Znasz rozwiązanie?

2024-05-15 15:34

Ta zagadka nie jest skomplikowana, jednak nie wszystkim udaje się podać prawidłową odpowiedź. Dlaczego? Ta, która przychodzi do głowy jako pierwsza, wydaje im się... zbyt prosta. To jednak kolejny przykład zgadywanki, w której lepiej za dużo nie myśleć i zdać się na intuicję.

Zagadka logiczna, w której lepiej nie kombinować. Znasz rozwiązanie?
Autor: Getty Images Zagadka logiczna, w której lepiej nie kombinować. Znasz rozwiązanie?

Warto regularnie gimnastykować mózg, to cenna inwestycja. Nie musimy sięgać po skomplikowane zadania, sprawdzą się i te proste - najważniejsza jest systematyczność. Krzyżówki, sudoku, ale i równania matematyczne czy zagadki logiczne. Tych nie brakuje, przybierają różną formę. Możesz szukać zaginionych liczb, przestawiać zapałki, układać słowa z rozsypanych liter, szukać zależności - opcji jest dużo. Wybieraj te, w których czujesz się najpewniej, albo mieszaj, dbając o różnorodność.

I pamiętaj - gdy odpowiedź od razu przychodzi ci do głowy, trzymaj się tej myśli. To najprawdopodobniej prawidłowe rozwiązanie, nie ma co kombinować.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Zagadka logiczna, którą trzeba dokładnie przeczytać

Często zagadki omiatamy wzrokiem, wydaje nam się, że wszystko jest oczywiste, a później niepotrzebnie kombinujemy. Tak jest i tym razem. Zapoznaj się z treścią zgadywanki:

Kasia ma cztery córki.

Każda z nich ma brata.

Ile dzieci ma Kasia?

Wiesz, jak odpowiedzieć na to pytanie? Internauci kombinują, rozrysowują całą rodzinę. A tu wszystko podane jest jak na tacy, wystarczy zagłębić się w treść zagadki. Przeczytaj raz jeszcze, wszystko powinno być jasne.

Sprawdź także: Dzieci uwielbiają szukać "zaginionych" wyrazów. A ty, jak sobie poradzisz?

Zagadka logiczna: Ile dzieci ma Kasia?
Autor: Canva/opracowanie własne Zagadka logiczna: Ile dzieci ma Kasia?

Rozwiązanie zagadki logicznej

Ta zgadywanka to nie tylko gimnastyka dla mózgu, ale i doskonały test na inteligencję. Ile dzieci ma Kasia? Odpowiedź jest jasna: pięcioro.

Kasia ma cztery córki, a każda z nich ma brata. Chłopcy się nie mnożą - każda dziewczynka ma tego samego brata, jest on jeden. Zatem cztery dziewczynki i jeden chłopiec to łącznie pięcioro dzieci. Nie ma tu żadnego zadania z gwiazdką, podchwytliwych informacji. Też tak uważasz?

Przeczytaj także: Pokaż to zadanie dziecku, rozwiąże je bez problemu. A dorosły? Tu pewności nie ma

QUIZ matematyczny. Czy zdałbyś maturę podstawową z matematyki?

Pytanie 1 z 10
Wybierz właściwą odpowiedź do zadania:
Quiz matematyczny z matury 2024