Fryzury do szkoły: jak uczesać córeczkę do szkoły? [FILM]

2014-09-26 10:40

Jak uczesać dziecko do szkoły? W warkocze i kucyki! To fryzury odpowiednie nie tylko dla małych, ale również dla starszych dziewczynek. Nie da się jednak nie zauważyć, że to właśnie te najmłodsze wyglądają w nich najbardziej uroczo. Zobaczcie, jak szybko i bezboleśnie zrobić warkoczyki i kucyki.

Fryzury do szkoły
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Fryzura dla dziewczynek: kucyk
  2. Fryzura dla dziewczynek: warkoczyki
  3. FILM: Tak może wyglądać fryzura do szkoły

W kim nie wzbudza tkliwości widok małej dziewczynki z dwoma warkoczykami? Albo z podskakującym kucykiem? Takie fryzury nie tylko podkreślają dzięwczęcość, ale również są bardzo wygodne, dzięki czemu dziecko w szkole czuje się swobodnie. Jak je stworzyć?

Fryzury dla dziewczynek. 10 uroczych fryzur dla kilkuletniej dziewczynki >>

Fryzura dla dziewczynek: kucyk

Najbardziej efektownie wygląda wysoko zrobiony kucyk. Jeśli jednak jest źle wykonany lub słabo związany, może szybko tracić kształt i zwyczajnie opadać. Aby temu zapobiec wystarczy zastosować trik: do gumki przypiąć z dwóch stron po 1 spince wsuwce.

Zbieramy włosy w kucyk, czesząc je na gładko. Przypinamy na czubku głowy wsuwkę, okręcamy gumką kucyk (nie zakładając jej!) i przypinamy koniec drugą wsuwką. Taki kucyk nie będzie uwierał dziewczynki i pięknie się utrzyma przez cały dzień.

Fryzura dla dziewczynek: warkoczyki

Kłosy czy dobierane wyglądają na głowie cudownie, ale ciasny splot może wywoływać ból. Aby go uniknąć można zaplatać zwykłe warkocze i po prostu delikatnie je rozciągać tak, aby nabrały objętości.

Jak zrobić KOKARDĘ na głowie?

FILM: Tak może wyglądać fryzura do szkoły

Kucyk dla dziewczynki
Autor: thinkstockphotos.com