Bon żłobkowy (400 zł na dziecko) – gdzie możesz starać się o dofinansowanie do żłobka?

2017-08-22 15:05

Bon żłobkowy to bardzo potrzebny zastrzyk gotówki dla rodziców posyłających dzieci do żłobka. Niestety dotyczy tylko wybranej grupy. Zobacz, kto może starać się o bon żłobkowy. 

bon żłobkowy
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. 400 zł na dziecko, tylko dla wybranych
  2. Co zrobić, żeby dostać bon żłobkowy:

Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci wracają do żłobków, przedszkoli i szkół. Dla tych najmłodszy, stołeczny ratusz przygotował dofinansowanie do żłobków. To kolejne działanie na rzecz rodzin mieszkających w stolicy.

Projekt zakłada wsparcie finansowe w wysokości 400 zł na dziecko, co miesiąc. Bon żłobkowy przeznaczony jest do dofinansowania: prywatnego żłobka, klubu malucha bądź dziennego opiekuna w momencie kiedy rodzice są w pracy.

400 zł na dziecko, tylko dla wybranych

Warszawski bon żłobkowy to 400 złotych miesięcznie wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi. Przez dziesięć lat powstało 26 żłobków, wprowadziliśmy nową formułę opiekuna dziennego i zaczęliśmy wykupywać miejsca w niepublicznych żłobkach. Wszystko po to, aby ułatwić rodzicom powrót do pracy. Wspieramy również rodziny mające starsze dzieci. Warszawa jest pierwszym dużym miastem w Polsce, które całkowicie zlikwidowało opłaty za zajęcia przedszkolne. Od września będzie także bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów podstawówek i gimnazjów – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Zobacz także: Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego – 100 zł wyprawka dla dziecka 

Co zrobić, żeby dostać bon żłobkowy:

  • obydwoje rodziców pracują i mieszkają w Warszawie i odprowadzają podatki w stolicy,
  • dziecko jest na liście oczekujących w państwowym żłobku,
  • kryterium dochodowe: 1922 zł netto na jednego członka rodziny,
  • nie są na urlopie wychowawczym.

Bon żłobkowy będzie przyznawany na dziecko w wieku od ukończenia pierwszego roku życia do dnia objęcia dziecka wychowaniem przedszkolnym, nie później jednak niż do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko kończy 3 rok życia.

Ratusz ma nadzieję, że bon żłobkowy przyniesie pomoc niejednej rodzinie, których dzieci nie dostały się do państwowego żłóbka. Pracownicy ratusza są świadomi, że kwota nie pokryje wydatków w całości, ale jednocześnie mają nadzieję, że to przyniesie pomoc niejednej rodzinie i pozwoli rodzicom na powrót do życia zawodowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza