Jak narysować konia? Przykładowy szkic konia

2017-06-09 12:24

Jak narysować konia? Po obejrzeniu bajki dziecko prosi cię o wspólne narysowanie bohatera? Wpadasz w panikę, bo okazuje się, że tym bohaterem jest koń? Żaden problem! Skorzystaj z naszej instrukcji i ciesz się chwilami spędzonymi ze swoją pociechą. 

jak narysować konia - całość
Autor: Redakcja

Jeśli twoje dziecko uwielbia rysować, a jego marzeniem jest stworzenie podobizn wszystkich mieszkańców ZOO - przyłącz się do niego! Narysowanie konia jest prostsze niż myślisz. Podpowiadamy jak naszkicować konia. Poniżej dołączamy krótki poradnik jak narysować konia krok po kroku. 

Jak narysować konia krok po kroku?

1. Jak narysować konia - krok 1

Pracę rozpoczynamy od naszkicowania tułowia. Na środku kartki rysujemy kształt przypominający ziarno fasoli - jak na obrazku. Z lewej strony "fasolki", w małym odstępie, rysujemy wydłużone kółko (głowę konia). Łączymy ją z tułowiem dwoma liniami - tak powstanie szyja. Ostatnim elementem pierwszego kroku są uszka. Po prawej stronie głowy dorysowujemy dwa małe listki.

Zobacz też:

Szlaczki literopodobne do druku 

Zwierzęta na wsi – 5 kolorowanek do druku

jak narysować konia 1
Autor: Redakcja

2. Jak narysować konia - krok 2

Teraz czas na nogi! Z lewej strony tułowia dorysowujemy dwie przednie, a z prawej - dwie tylne (jak na obrazku). Tylne nogi konia mogą być skomplikowane dla dziecka - pomóż mu. Przeciągnij jedną z linii na tułów (udo konia). 

jak narysować konia 2
Autor: Redakcja

3. Jak narysować konia - krok 3

W trzecim etapie zajmiemy się tym, z czego konie słyną - grzywą i ogonem. Z przodu, pomiędzy uszkami, rysujemy "leżący trójkąt" - jak na obrazku. Za uszami rysujemy drugą część grzywy, która przypomina wojskowy but. Na końcu tułowia konia szkicujemy ogon. W tym kroku możemy dać dziecku więcej swobody - uruchom kreatywność dziecka i pozwól, by stworzył swój własny, wyjątkowy ogon.

jak narysować konia 3
Autor: Redakcja

4. Jak narysować konia - krok 4

W ostatnim kroku zajmiemy się detalami. Końskie nogi zakończone są kopytami - jest to ważny element budowy zwierzęcia, który umożliwia mu chodzenie po różnych powierzchniach. Warto przy tej okazji pokazać dziecku podkowy, a nawet zaproponować, byście razem narysowali i je przyozdobili. Pozostały jeszcze oczy i buzia. Zwierzę stoi bokiem, więc do narysowania mamy tylko jedno oko. Na środku głowy szkicujemy kółko, a w nim drugie będące źrenicą konia. Na 1/3 szerokości łba zwierzęcia rysujemy łuk, później nozdrza oraz buzię - jak na obrazku.

Zobacz także: Interpretacja rysunków dziecka

jak narysować konia 4
Autor: Redakcja

I gotowe - koń jak żywy! Pobierz poradnik w formacie PDF.

Zachęcamy do skorzystania z pozostałych przykładów (linki poniżej):

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza