POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO. Jak zorganizować sobie czas?

2013-08-07 15:08

Początek roku szkolnego to stresujący czas i dla dzieci, i dla rodziców. Trzeba porzucić wakacyjną beztroskę i wdrożyć się do obowiązków związanych z rokiem szkolnym. Jak zorganizować sobie czas na początku roku szkolnego?

Aby szybko i sprawnie przyzwyczaić dziecko do nowego rytmu dnia i nowych obowiązków, warto przygotować się do tego jeszcze przed początkiem roku szkolnego. Przed rozpoczęciem roku szkolnego zadbaj o to, by dziecku niczego nie brakowało – musi mieć wyprawkę szkolną, zorganizowane miejsce do pracy. Dobrze jest tak zaplanować wakacyjny wyjazd, aby nie wracać z wakacji dzień przed początkiem roku szkolnego, ale parę dni wcześniej. Porozmawiaj z dzieckiem, przypomnij mu, że już niedługo wracacie do ustalonego rytmu dnia, rannego wstawania i obowiązków. Jeśli podczas wakacji dziecko późno się kładło, niech zacznie chodzić spać około godziny 21, dzięki czemu łatwiej przyzwyczai się do porannej pobudki. Aby rano wszystko poszło sprawnie, wieczorem warto wszystko przygotować – spakować plecak, wyprasować i wyjąć ubrania na następny dzień, zaplanować i wstępnie przygotować śniadanie. W porannym pośpiechu musi się znaleźć czas na wartościowe śniadanie, które da dziecku energię na cały dzień. Nie zapomnij zapakować dziecku do plecaka drugiego śniadania. Po szkole sprawdź zeszyty dziecka, pomóż mu w odrobieniu lekcji, spakujcie razem plecak na następny dzień. Znajdź też czas na to, by porozmawiać z dzieckiem o tym, co działo się w szkole. Ważne, by dziecko miało odskocznię od szkoły i czas na zabawę – weekend to czas na pójście na spacer, rower, zaproszenie kolegów do domu.

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE