Życzenia na Dzień Nauczyciela - oryginalne, piękne i mądre, krótkie i śmieszne. Czego życzyć nauczycielom?

2023-09-01 22:55

W Dniu Nauczyciela niemal każdy uczeń śpieszy do swoich nauczycieli z życzeniami. W zależności od tego, jakie relacje go z nimi łączą może wybrać życzenia bardzo formalne jak i w nieco bardziej luźnej formie. W naszym zestawieniu zebraliśmy różne propozycje życzeń dla nauczyciela na dzień edukacji, by każdy mógł sobie wybrać coś dla siebie.

Życzenia na Dzień Nauczyciela - oryginalne, piękne i mądre, krótkie i śmieszne. Czego życzyć nauczycielom?
Autor: Getty images Życzenia na Dzień Nauczyciela - oryginalne, piękne i mądre, krótkie i śmieszne. Czego życzyć nauczycielom?

Każdy uczeń raczej wie, kiedy jest Dzień Nauczyciela. Przypada dokładnie 14 października. W tym dniu oprócz prezentu dla nauczyciela sięgamy także po kartki na dzień nauczyciela i wierszyki na dzień nauczyciela. Nie możemy jednak zapomnieć o życzeniach dla wychowawcy, które mogą mieć przeróżną formę: mogą  być krótkie, długie, poważne lub śmieszne. Poniżej podrzucamy wiele gotowych pomysłów, które warto wykorzystać.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Spis treści

  1. Życzenia na Dzień Nauczyciela. Czego życzyć nauczycielom?
  2. Mądre życzenia na Dzień Nauczyciela
  3. Oryginalne życzenia dla nauczycieli
  4. Krótkie i śmieszne życzenia z okazji Dnia Nauczyciela
  5. Życzenia na Dzień Nauczyciela od przedszkolaków
  6. Życzenia na Dzień Nauczyciela od rodziców
  7. Życzenia na Dzień Nauczyciela dla emerytów
  8. Życzenia na Dzień Nauczyciela dla wychowawczyni i wychowawcy
  9. Życzenia na Dzień Nauczyciela matematyki
  10. Życzenia dla księdza na Dzień Nauczyciela

Życzenia na Dzień Nauczyciela. Czego życzyć nauczycielom?

Nauczycielom najczęściej życzy się satysfakcji z pracy, wytrwałości i cierpliwości w nauczaniu dzieci i młodzieży, bycia docenionym w tym trudnym zawodzie. Można im także życzyć rozwoju w pracy, realizacji pasji, a także zdrowia i szczęścia, które przydają się każdemu. W bardziej żartobliwym tonie można też dodać kilka szalonych pozycji jak: wakacji na bezludnej wyspie bez uczniów, pensji prezesa banku oraz 100 proc. na egzaminach swoich uczniów. Pomysłów jest tyle, ile uczniów.

Mądre życzenia na Dzień Nauczyciela

"Z okazji Dnia Nauczyciela życzę dużo entuzjazmu i pozytywnej motywacji do pracy z uczniami, satysfakcji z osiąganych przez nich sukcesów i jak najmniej kłopotliwych sytuacji na co dzień. Spełnienia zawodowych i osobistych marzeń".

"Naszej drogiej Pani/Panu życzymy dużo zdrowia, promiennego uśmiechu, wszelkiej pomyślności, mało stresu i siły do wychowywania oraz edukowania życzy klasa…".

"Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy podziękować naszym pedagogom za wkład w wychowanie nas i za codzienne cierpliwość, wyrozumiałość oraz poświęcenie. Wszystkim Wam życzymy dużo zdrowia, energii, uśmiechu, a także dużo siły na dalszej drodze naszej edukacji. Z serca życzy klasa…".

"Nauczanie to sztuka, która udaje się tylko najlepszym. Najlepszej nauczycielce pod słońcem składamy słowa podziękowania za mądre przewodnictwo i uważne towarzystwo na drodze naszej edukacji. Jesteśmy dumni, że możemy uczyć się od takiego autorytetu".

"W Dniu Nauczyciela pragniemy z całego serca podziękować za każdą radę, każdą lekcję życia, każde dobre słowo i każdą reprymendę. Będziemy się starali sprostać postawionej porzeczce, choć za pewne po drodze nie ustrzeżemy się błędów. Wiemy jednak, że z takim przewodnikiem wyciągniemy z nich szybko dobre wnioski. Dziękujemy".

"Z całego serca dziękujemy za wysiłek włożony w naszą edukację. Życzymy radości i satysfakcji z wykonywanej pracy".

Oryginalne życzenia dla nauczycieli

""Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ – Henry Adams. W Dniu Nauczyciela chcieliśmy wrazić swoją wdzięczność za ogromny trud włożony w edukację naszych dzieci i mądre przewodnictwo po różnych zakamarkach życia".

""Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać – Mark Twain. My to wiemy i serca doceniamy".

""Nauczycielem jest ten, kto potrafi z trudnych rzeczy uczynić łatwe – Ralph Waldo Emerson. Pani/Panu się to doskonale udaje. Doceniamy, kochamy i szanujemy za każdą lekcję, każde dobre słowo i słowa reprymendy".

Krótkie i śmieszne życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

"Bukiet świeżych kwiatów na dłonie składamy i liścik z podziękowaniem do niego wkładamy. Dzisiaj jest Dzień Nauczyciela i z tej okazji dołączamy do podziękowań liczne życzenia: zdrowia, uśmiechu i pozytywnego myślenia".

"Powodzenia w misji nauczyciela!Niech nikt się wątpić nie ośmiela, że praca nauczyciela z powołania warta jest wielkiego uznania. Bo cenna bardziej niż inne prace, choć mniejsze z niej czasem wychodzą kołacze".

"Z okazji Dnia Nauczyciela, chcemy mieć w Pani przyjaciela. Bez sprawdzianów i kartkówek, damy za to kilka łapówek. Z pięć kwiatuszków i te słowa, że jutro zaczniemy się uczyć pilnie od nowa".

"Komu nieba były wrogiem, zrobiły go pedagogiem.Ja się jednak z tym nie zgadzam, swoje zdanie wypowiadam. Chlubą jest i wyróżnieniem, być dobrym nauczycielem".

Życzenia na Dzień Nauczyciela od przedszkolaków

"Życzymy naszej kochanej cioci tak, jak nikt nie życzy: spełnienia wszystkich marzeń, zdrowia, satysfakcji i słodyczy. I życzymy tak, jak życzy dobra wróżka, by te wszystkie życzenia spełniły się, bo płyną prosto z naszego serduszka".

"Naszej cioci dziś składamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia i radości i marzeń spełnienia. Aby zawsze było słońce  i uśmiech na twarzy, aby wszystko się spełniło o czym ciocia marzy".

"Droga ciociu, dziś do ciebie mam dwa słowa: "miłość" za twoje troski i "wdzięczność" za twój trud".

Życzenia na Dzień Nauczyciela od rodziców

"Pani (...), dziękujemy za to, że była Pani przewodnikiem naszych dzieci. Pomagała odkrywać ich mocne strony, cieszyła się z sukcesów, a w trudnych chwilach zawsze ich wspierała. I za ten uśmiech, dzięki któremu ciepło robiło się w naszych sercach".

"Na Pani/Pana ręce chcemy dziś złożyć wyrazy wdzięczności za trud włożony w edukację naszych pociech. Dzięki Pani/Panu jesteśmy dumni z osiąganych przez nie  sukcesów".

""Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić." W podziękowaniu za trud włożony w edukację i wychowanie naszych dzieci, życzymy dużo siły i wytrwałości na naszej wspólnej edukacyjnej drodze, dalszych sukcesów i rozwoju".

Życzenia na Dzień Nauczyciela dla emerytów

"W Dniu Edukacji Narodowej życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia, radości z każdego dnia, licznego grona wdzięcznych i pamiętających serc".

"Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy Państwu dużo zdrowia, radości na co dzień i nieustającej satysfakcji z owoców swojej długoletniej pracy i poświęcenia w tym zawodzie".

"Dziś chcemy powiedzieć - doceniamy, pamiętamy i bardzo szanujemy. Dziękujemy za lata pracy w tym niezwykle wymagających zawodzie. Niech wdzięczność i uśmiech dawnych uczniów rozpromienia Państwu każdy dzień".

Życzenia na Dzień Nauczyciela dla wychowawczyni i wychowawcy

"Naszej Pani dziś składamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia i radości i marzeń spełnienia. Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy, aby wszystko się spełniło o czym Pani marzy! Najszczersze życzenia sukcesów, cierpliwości i radości życzy klasa ...".

"Dla najlepszej nauczycielki – naszej Pani Wychowawczyni składamy słoneczne życzenia: szczęścia, pełni radości, spełnienia marzeń i zdrowia. Do tych szczerych życzeń dokładamy jeszcze – wiele słońca i uśmiechu na twarzy".

"Kochanej wychowawczyni powodzenia w misji Nauczyciela!Niech nikt się wątpić nie ośmiela, że praca nauczyciela z powołania, warta jest wielkiego uznania. Cenna bardziej niż inne prace, choć mniejsze z niej czasem wychodzą kołacze".

Życzenia na Dzień Nauczyciela matematyki

""Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki“ — Roger Bacon. Tylko nie liczni potrafią jej nauczać. Matematyka z Panią/Panem to prawdziwa przyjemność".

"Z Panią/Panem wzory, równania i różne zadania to bułka z masłem. Jest Pan/Pani nauczycielem z powołania. Pada jeden przykład, a w głowie od razu robi się jaśniej".

"Matematyki pilnie się uczymy, ale przed klasówką zwykle się boimy. Chociaż nasza pani uśmiechnięta i miła, ściągać na klasówce nam nie pozwoliła. Dla swojego dobra uczyć się musimy, wymagania pani w przyszłości z pewnością docenimy".

Życzenia dla księdza na Dzień Nauczyciela

"Księdzu, który naucza nas słów Bożych, życzę wielu łask, aby mógł wypełniać swoje powołanie z satysfakcją i uznaniem".

"Życzę, aby każde słowo księdza wprowadzało nas w duchową głębię i wznosiło do niebios. Dziękujemy za takiego nauczyciela wiary i życia".

"Życzymy zdrowia, siły i wytrwałości w przekazywaniu dzieciom wiary i pracy duszpasterskiej".