Szkoła sportowa: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

2015-08-17 11:42

Zwykle na szkołę sportową decydujemy się ze względu na zainteresowania i predyspozycje dziecka. Czym się kierować w wyborze szkoły o profilu sportowym?

Szkoła sportowa, szkoła dla dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Wybierając szkołę sportową dla dziecka, warto sprawdzić, które miejsce zajmuje w rankingu szkół.

Spis treści

  1. Szkoła sportowa: dyscypliny sportowe
  2. Szkoła sportowa: zaplecze treningowe
  3. Szkoła sportowa: kadra nauczycielska
  4. Szkoła sportowa: dobry poziom edukacji
  5. Szkoła sportowa: sukcesy i absolwenci

Nie wystarczy wybrać szkołę o profilu sportowym, by zapewnić swojemu dziecku najlepszy rozwój. Tak, jak w przypadku zwykłych szkół, istotne jest znalezienie takiej, która sprosta naszym oczekiwaniom i umiejętnie wykorzysta potencjał sportowy charakteryzujący nasze dziecko. Na co w takim razie zwrócić uwagę przy wyborze szkoły sportowej?

Czytaj także: >> Jak wybrać szkołę podstawową dla dziecka? >>

Szkoła sportowa: dyscypliny sportowe

Najistotniejszą kwestią powinien być wybór szkoły, która oferuje bliskie naszemu dziecku dyscypliny sportowe. Szkoły sportowe proponują zwykle wiele rodzajów aktywności sportowych. Niektóre kładą nacisk na lekkoatletykę, inne ukierunkowują się na gry zespołowe jak piłka nożna czy siatkówka, jeszcze inne zapewniają rozwój w dyscyplinach zimowych lub wodnych. Najważniejsze jest znaleźć szkołę podstawową, która spełni oczekiwania nasze i dziecka i będzie potrafiła wykorzystać jego talent i zapał do sportu.

Szkoła sportowa: zaplecze treningowe

Dobrze jest przyjrzeć się szkole, pójść na dni otwarte i zwiedzić ją od środka. Dobra szkoła sportowa powinna mieć profesjonalne zaplecze treningowe, które pozwoli dziecku od samego początku trenować na wysokim poziomie. Szkolne obiekty sportowe jak boiska, hale, baseny czy lodowiska powinny być bezpieczne, wyremontowane i dostosowane do potrzeb dzieci.

Czytaj także: >> Ile kosztuje wyprawka szkolna? Wyprawka dla ucznia: ile wydamy na podręczniki i wyposażenie? >>

Szkoła sportowa: kadra nauczycielska

Warto dowiedzieć się również, kto zapewnia dzieciom edukację sportową w szkole. Czy są to zwykli wuefiści czy profesjonalni trenerzy (sportowcy). Oczywiście, większy prestiż ma szkoła, w której uczą specjaliści w swych dziedzinach.

Szkoła sportowa: dobry poziom edukacji

Poza rozwojem fizycznym, istotna jest oczywiście ogólna edukacja szkolna. Zajęcia sportowe nie powinny przyćmić zwykłej nauki, która jest równie ważna. Dobra szkoła sportowa kształci bowiem mądrych sportowców. Z tego powodu warto sprawdzić, jak szkoła wypada w ogólnych rankingach szkół i jaki prezentuje poziom edukacji.

Szkoła sportowa: sukcesy i absolwenci

Ponieważ główną ideą posyłania dziecka do szkoły sportowej jest ukierunkowanie go na rozwój w sporcie i zapewnienie mu podstaw w karierze sportowca, powinniśmy zwracać uwagę również na sukcesy szkoły w tym zakresie. Niemal każda szkoła chwali się osiągnięciami swoich uczniów w rozmaitych konkurencjach i prezentuje utytułowanych absolwentów. Jeśli szkoła wypuszcza ze swoich murów przyszłych sportowców, którzy osiągają później spektakularne sukcesy – możemy być pewni, że to szkoła, która potrafi rozwijać talenty sportowe.Czytaj także: >> Czy dziecko może samo wracać ze szkoły? Sprawdź, co sądzą na ten temat mamy na forum Mjakmama24.pl >>

Nasi Partnerzy polecają