Odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2023 - angielski. Sprawdź, czy dobrze Ci poszło

2023-05-25 13:52

Egzamin ósmoklasisty z języka obcego kończy trzydniowy cykl egzaminów ósmoklasisty. Najczęściej wybieranym językiem obcym jest angielski. Jakie zadania ósmoklasiści musieli rozwiązać w tym roku? Publikujemy odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego.

Odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego
Autor: Getty Images Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2023 nie był trudny.

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 2023 kończy trzydniowy cykl egzaminów dla uczniów ósmych klas. W czasie 90 minut egzaminu uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki, słówek, a także napisania spójnej wypowiedzi pisemnej. Wynik egzaminu można znacznie poprawić, stosując odpowiednie zwroty, których celem jest sprawdzenie reakcji językowych. 

Jak wygląda egzamin ósmoklasisty z angielskiego?

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego dzieli się na część zamkniętą i otwartą. W części zamkniętej uczniowie muszą odpowiedzieć na pytania Prawda/Fałsz, a także wykonać zadania wielokrotnego wyboru. Będą musieli wykazać się również umiejętnością rozumienia ze słuchu, rozwiązując zadania na podstawie dialogów, które nauczyciel włączy im na płycie CD.

W części zamkniętej uczniowie muszą napisać wypowiedź pisemną, której celem jest sprawdzenie zarówno doboru i stosowania odpowiedniego słownictwa, jak i umiejętności tworzenia dłuższej wypowiedzi.

Odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego

Poniżej znajdziecie opublikowane przez CKE arkusze odpowiedzi i transkrypcję nagrań z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego 2023.

Arkusze odpowiedzi z egzaminem ósmoklasisty z angielskiego znajdziecie tutaj.

Transkrypcję nagrań z egzaminu ósmoklasisty z angielskiego znajdziecie tutaj.

Jak informowali uczniowie, egzamin z języka angielskiego był najłatwiejszym egzaminem wśród całego cyklu testów dla uczniów ósmej klasy. Wyniki zostaną opublikowane 3 lipca 2023 r.

Czytaj: Ranking liceów i techników 2023. Poznaj najlepsze szkoły średnie w Polsce