Test trzecioklasisty - czy takie sprawdzanie wiedzy jest potrzebne?

2013-03-14 10:32

Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów zwane testem trzecioklasisty albo trzecioteścikiem ma za zadanie sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki, z trzech dotychczasowych lat edukacji. Czy taki egzamin jest potrzebny czy rodzi tylko niepotrzebny stres?

test trzecioklasisty
Autor: _photos.com

Z jednej strony zadaniem takiego testu trzecioklasisty jest sprawdzenie czy dziecko prawidłowo przyswoiło zdobytą dotychczas wiedzę. Z drugiej strony, dla dzieci to pierwszy egzamin w ich życiu i na pewno mają prawo się denerwować.

Test trzecioklasisty - jak on wygląda

Taki test trwa 45 minut każdy. Oddzielony jest 15 minutową przerwą. W większości szkół, nauczyciele wymagają od dzieci galowych strojów oraz informują, że wynik testu będzie miał wpływ na ocenę końcową. Zdaniem psychologów, a  także wielu rodziców, egzaminowanie dzieci w tak młodym wieku jest niepotrzebne i rodzi u nich niepotrzebny stres. A co wy sądzicie o "trzecioteściku"?

Więcej o teście trzecioklasisty czytaj na:
www.trzecioklasista.edu.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza