Moda na baby food diet. Czym jest DIETA SŁOICZKOWA i czy mogą ją stosować MAMY?

2014-06-12 11:52

Mamy, które nie mogą oswoić się z tym, jak wygląda ich ciało po ciąży, chwytają się wszelkich możliwych sposobów, aby jak najszybciej schudnąć. Jednym z nich jest dieta słoiczkowa, opierająca się spożywaniu gotowych dań dla dzieci. Czy taka dieta jest bezpieczna?

Dieta słoiczkowa
Autor: thinkstockphotos.com Po tygodniu stosowania diety słoiczkowej można stracić 5 kilogramów. Trzeba się jednak zastanowić czy warto, bo efekt jojo przyjdzie równie szybko.

Spis treści

  1. Na czym ona polega?
  2. Szybki efekt jojo?
  3. Minus dla portfela

Dania dla dzieci są tworzone w bardzo hermatycznych warunkach. Warzywa, z których są robione, pochodzą z ekologicznych upraw i poddawane dokładnej obróbce. Jedzenie w słoiczkach dla dzieci nie zawiera też soli i innych przypraw, ma za to mnóstwo cennych składników odżywczych. Nic więc dziwnego, że dorośli, którzy chcą stracić na wadze, sięgają po te produkty i stosują dietę słoiczkową.

Na czym ona polega?

- Są dwa warianty diety słoiczkowej. W pierwszym jemy dziennie 14 słoiczków dań dla dzieci powyżej 1. roku życia, w drugim 10 słoiczków i jeden zbilansowany posiłek - mówi dietetyk Anna Żuławnik.

Szybki efekt jojo?

Efekty mogą przyjść bardzo szybko - już po tygodniu stosowania diety słoiczkowej można stracić 5 kilogramów. Trzeba się jednak zastanowić, czy warto, bo odżywiając się w ten sposób, nie dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników mineralnych. Gotowe dania zawierają również dużo węglowodanów, dlatego stosowanie diety słoiczkowej dłużej niż 7 dni nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Czytaj także: 5 najciekawszych BLOGÓW O ODCHUDZANIU po ciąży

Gotowe dania nie posiadają również wartości odżywczych, których potrzebuje dorosły człowiek. Nie znajdziemy w nich m.in. odpowiedniej ilości błonnika oraz zdrowych tłuszczy.

Minus dla portfela

Decydując się na dietę słoiczkową, trzeba też wziąć pod uwagę, że będzie ona kosztowała dość dużo. Przeciętnie słoiczek kosztuje ok. 5 złotych, a zgodnie z dietą powinno się ich zjadać 14 dziennie, co daje 70 złotych dziennie. Po tygodniowej diecie będziemy więc ubożsi nie tylko o kilka kilogramów, ale również o 490 złotych. Trzeba się więc zastanowić czy warto, zwłaszcza że prędzej czy później i tak skończy się to efektem jojo.

TVP/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza