Ćwiczenia dla chorych na parkinsona

2015-08-16 9:42

Ćwiczenia dla osób z chorobą Parkinsona mają na celu łagodzenie objawów degeneracji układu nerwowego. Codzienne ćwiczenia czy to z fizjoterapeutą czy też samodzielne, w znaczący sposób wpływają na sprawność fizyczną i samopoczucie. Ciało chorego czeka na ruch, bo po ćwiczeniach łatwiej się poruszać i oddychać.

Spis treści

  1. Fizjoterapia w chorobie Parkinsona [wideo]

Zanim zaczniesz wykonywać ćwiczenia przeznaczone dla chorych z parkinsonem, przedstawione w galerii poniżej, posłuchaj, co o roli fizjoterapii w chorobie Parkinsona mówią nie tylko specjaliści, ale i sami chorzy.

Fizjoterapia w chorobie Parkinsona [wideo]

Fizjoterapia w chorobie Parkinsona jest dobierana indywidualnie na podstawie obserwacji pacjenta: sposobu, w jaki się porusza, jak funkcjonują jego mięśnie i dobraniu odpowiednich działań do zauważonych nieprawidłowości. O fizjoterapii w chorobie Parkinsona opowiada dr Agnieszka Stępień z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Fizjoterapia w chorobie Parkinsona
Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza