Audiobooki dla dzieci: idealny prezent dla najmłodszych [10 propozycji]

2015-12-10 12:30

Audiobook sprawdzi się dla każdej, nawet tej najmłodszej, pociechy. Spraw swojemu dziecku na święta ulubioną bajkę w nowej wersji.

Spis treści

  1. >> Czytaj także: Dlaczego zebra ma paski? 5 książek dla ciekawskich dzieci >>
  2. Audiobooki dla dzieci: dlaczego warto je kupować dzieciom?
  3. >> Czytaj także: Literatura dla dzieci: 12 książek idealnych na prezent [GALERIA] >>
  4. Audiobooki dla dzieci: które warto mieć w domu?
  5. >> Czytaj także: Jakie książki rodzice najchętniej kupują swoim dzieciom? [WYWIAD] >>
  6. Audiobooki dla dzieci: gdzie je kupować?

Książka w wersji audio to przekład papierowej ksiązki w plik MP3, na którym ktoś czyta cały tekst. Dzięki takim technologiom nasze dzieci mogą łatwiej i szybciej przyswajać wiedzę, a my zdobywamy dodatkową ilość, jakże cennego, wolnego czasu.

>> Czytaj także: Dlaczego zebra ma paski? 5 książek dla ciekawskich dzieci >>

Audiobooki dla dzieci: dlaczego warto je kupować dzieciom?

Audiobooki są warte zakupu, ponieważ mogą bardziej przyciągnąć uwagę dzieci niż czytanie zwykłej książki. Innowacyjny sposób przekazywania treści jest lepszy od tego tradycyjnego. Przyda się szczególnie podczas zasypiania. Zamiast codziennie czytać dziecku bajkę, od czasu do czasu możesz puścić nagranie i zająć się w tym czasie pilnymi obowiązkami domowymi.

>> Czytaj także: Literatura dla dzieci: 12 książek idealnych na prezent [GALERIA] >>

Audiobooki dla dzieci: które warto mieć w domu?

Warto mieć w domu bajki, ale również lektury. Jeżeli mamy starsze dziecko, na pewno już w pierwszej klasie podstawówki przerazi je liczba obowiązujących książek do przeczytania. Wtedy z pomocą przychodzą właśnie audiobooki. Pomiając fakt, że dzięki nim dziecko łatwiej przyswoi wiedzę, to również zajmie mu to dużo mniej czasu niż czytanie codziennie kilku stron papierowej książki. Bajki mogą posłużyć młodszemu dziecku jako umilacz zabawy lub sposób na szybsze zaśnięcie.

>> Czytaj także: Jakie książki rodzice najchętniej kupują swoim dzieciom? [WYWIAD] >>

Audiobooki dla dzieci: gdzie je kupować?

Książki w postaci MP3 możesz kupić zarówno w księgarni jak i internecie. W sklepach on-line są one zazwyczaj troche tańsze niż stacjonarnie. Jeżeli więc planujesz zakup większej ilości egzemplarzy zdecyduj się na takie aukcje.