Baby Shower – jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy

2019-11-22 13:44

Baby shower to impreza ciesząca się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju, choć jeszcze nie tak dawno znaliśmy tę tradycję tylko z filmów. Jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy i czym właściwie jest baby shower, wyjaśnia Kamila Andrychowicz, event coordinator oraz właścicielka FAM Events - firmy specjalizującej się w organizowaniu przyjęć.

Baby shower
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Czym tak naprawdę jest baby shower?
  2. Czy imprezy typu baby shower są u nas popularne?
  3. Baby Shower – co koniecznie powinno znaleźć się na takim przyjęciu?
  4. O czym jeszcze warto pamiętać organizując baby shower - przyjęcie dla przyszłej mamy?

Czym tak naprawdę jest baby shower?

Jest to zwyczaj, który do Polski przyszedł z zagranicy. Baby shower to spotkanie kobiety spodziewającej się dziecka z jej koleżankami. Takiemu wydarzeniu zazwyczaj towarzyszą gry, zabawy, konkursy dla przyszłej mamy, ale też dla pozostałych uczestniczek. Najważniejszym punktem baby shower są jednak prezenty. Stąd w nazwie „shower" czyli prysznic, co ma oznaczać „zalanie” przyszłych rodziców prezentami.

Czytaj: Czym jest baby shower i po co się je organizuje?

Życzenia na baby shower. Wierszyki dla przyszłej mamy!

Czy imprezy typu baby shower są u nas popularne?

Coraz bardziej. Jest sporo osób, które organizują baby shower lub biorą w nim udział. Jednak równie pokaźna jest grupa ludzi, która nigdy o takim przyjęciu nie słyszała. Myślę, że ten zwyczaj bardziej popularny jest w dużych miastach oraz wśród kobiet. Panowie mogą być raczej zdziwieni, gdy usłyszą o takiej imprezie.

Czytaj: Gender reveal – przyjęcie z wielką niespodzianką!

Dobrze wiedzieć

- Baby shower to zwyczaj, który przyszedł do nas z zagranicy. Nie warto jednak wiernie kopiować amerykańskich scenariuszy. Radzę, by szukając własnych pomysłów na zabawy czy konkursy, jedynie się tymi zagranicznymi zainspirować - mówi Kamila Andrychowicz, FAM Events.

Baby Shower – co koniecznie powinno znaleźć się na takim przyjęciu?

Najważniejsze są dekoracje i prezenty na baby shower. Zabawny i bardzo ładny jest tort z pieluszek. Dom, w którym odbywa się przyjęcie można ozdobić pieluszkami tetrowymi wiszącymi na sznurku np. z napisem CHŁOPIEC.

Można też przygotować babeczki z bajkowymi postaciami lub ciasteczka w kształcie akcesoriów dziecięcych (butelka, smoczek, grzechotka). Warto także zadbać o talerzyki i kubki z motywami dziecięcymi oraz muzykę typu: Fasolki, Dyskoteka Pana Jacka, Natalia Kukulska.

Jeśli chodzi o same prezenty, ciekawym pomysłem jest np. ramka z miejscami na odlew rączki i nóżki dziecka. Z wiadomych przyczyn, przyszłą mamę warto obdarować prezentami praktycznymi. Bardzo często na takim przyjęciu dostaje ona np. chustę do noszenia czy siedzisko do karmienia.

>> Jak zorganizować pępkowe?

BABY SHOWER: konkursy na Baby Shower

O czym jeszcze warto pamiętać organizując baby shower - przyjęcie dla przyszłej mamy?

Przede wszystkim należy zadbać o miłą atmosferę. Ważny też jest dobór takich zabaw, które spodobają się przyszłej mamie. Czasem wystarczy po prostu spotkać się, pobyć ze sobą, poopowiadać historie czy powspominać czasy, gdy samemu było się dzieckiem. To wszystko zależy od chęci i upodobań.

Na pewno warto zadbać o dobry poczęstunek. Powinno być to coś lekkiego. Wcześniej warto też upewnić się co może jeść przyszła mama. Pamiętajmy, że baby shower jest przede wszystkim przyjęciem dla ciężarnej. Zadbajmy więc o to, aby sprawić jej największą radość i aby to ona czuła się dobrze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza