Boże Narodzenie

Nie wyobrażasz sobie sztucznej choinki w salonie, ale masz dość sypiących się igieł? Zapach i wygląd żywej choinki jest doprawdy wyjątkowy. Nie musisz z niej rezygnować, ale warto odpowiednio zatroszczyć się o bożonarodzeniowe drzewko. Dodaj do wody ten składnik, a dłużej zachowa świeżość.
Czy wiesz, że zbyt szybkie ubieranie choinki może przynieść pecha, podobnie jak kłótnie w dzień Wigilii? Oto przesądy wigilijne w które wciąż wierzy wiele osób.
Święty Mikołaj nie przynosi upominków do wszystkich domów w Polsce. Kto zatem jeszcze przynosi prezenty pod choinkę w naszym kraju? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta i jednoznaczna. Każdy region ma swojego świątecznego darczyńcę. Gwiazdor, Aniołek, Dziadek Mróz, Gwiazdka i Dzieciątko też czynią świąteczne honory. Wiecie w jakich częściach Polski można ich spotkać?
Ubieranie choinki często jest dziełem przypadku. Tu bombka, tam bombka i jakoś to wygląda. Dzięki prostym trikom nie musi tak być. Choinka może wyglądać oryginalnie, zjawiskowo i po prostu pięknie. Wypróbuj te triki podczas tegorocznego ubierania choinki na święta. Wszyscy goście powiedzą „WOW”, gdy ją zobaczą.
„Prezenty” to chyba najczęściej odmieniane słowo w kontekście świąt przez dzieci. Nic dziwnego! Dorośli dwoją się i troją, by sprawić najmłodszym dużo frajdy trafionymi upominkami. Pediatra Hugo Rodrigues studzi jednak ten entuzjazm i apeluje o rozwagę w ich kupowaniu.
Karmienie piersią nie jest przeszkodą w świątecznym łasuchowaniu, któremu sprzyja Wigilia i Boże Narodzenie. Co prawda dieta karmiącej wyklucza potrawy smażone, tłuste, wzdymające, zakwaszane octem, a także potrawy z wędzonych ryb i solonych śledzi, ale wystarczy zmodyfikować nieco skład i sposób przyrządzania dań, by uniknąć problemów.
W czasie Wigilii trudno zachować dietę odpowiednią dla kobiet w ciąży. Bożonarodzeniowe potrawy są ciężkostrawne i wzdymające. Niestety, już sam widok potraw wigilijnych sprawia, że nie możesz oprzeć się łakomstwu. Jak przeżyć wigilię w ciąży? Co zrobić, by ominęło cię świąteczne przejedzenie?
Święta Bożego Narodzenia bez lampek choinkowych wyglądałyby zupełnie inaczej. Lampki to prosta dekoracja nie tylko świątecznego drzewka, ale także okien i schodów. Okazuje się, że lampki starego typu, mają dodatkową funkcję, o której mało kto wie.
Gwiazda betlejemska to jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia. Chętnie kupujemy ją do domów i ustawiamy w pięknie udekorowanych mieszkaniach. Często jednak zdarza się tak, że piękny w sklepie kwiat, w domu bardzo szybko traci liście. Co zrobić, by gwiazda betlejemska przetrwała do świąt?
Rodzinne święta często upływają pod znakiem lenistwa. Z chęcią ten czas spędzamy oglądając wspólnie telewizję i pochłaniając duże ilości świątecznych smakołyków. Pediatra Wojciech Feleszko zachęca, by w tym roku zamiast spędzać czas przed ekranami, zrobić z całą rodziną jedną zdrową rzecz. I nie chodzi wcale o spacer czy ruch na świeżym powietrzu.
Wybierając prezent dla dziecka na Święta Bożego Narodzenia, chcemy, aby był wyjątkowy. Niekiedy właśnie z tej okazji dzieci otrzymują wypasione prezenty z wyższej półki. Zanim jednak kupisz dziecku prezent na święta, zadaj sobie te 4 pytania. Pomogą ci dokonać właściwego wyboru.
Jak co roku o tej porze składamy sobie bożonarodzeniowe życzenia. Zobacz nasze propozycje śmiesznych życzeń świątecznych. Możesz je wysłać SMS-em do rodziny, przyjaciół, znajomych z pracy albo sąsiadom. Z pewnością wywołasz uśmiech na ich twarzach!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza