Bukiet kwiatów z papieru DIY - prezent od serca dla mamy

2021-05-06 10:55

Bukiet kwiatów z papieru DIY to idealny prezent na Dzień Mamy. Jest niezwykle efektowny oraz trwały. Każda mama doceni trud włożony w jego wykonanie. Sprawdź, jak go wykonać.

bukiet z kwiatów z papieru
Autor: Getty images

Bukiet kwiatów z papieru DIY wymaga sporo pracy. By się nie zniechęcić, zalecamy podzielić ją na etapy. Najlepiej robić po 2-3 kwiatki dziennie, tak by każdy był dobrze dopracowany. Doskonałym pomysłem jest połączenie sił w rodzinie i wykonanie jednego wspólnego bukietu przez całe rodzeństwo!  

Zobaczcie także: Prezent na Dzień Matki DIY: piękny obrazek 3D

Chcesz wiedzieć więcej o zabawie i rozwoju dziecka? Zajrzyj na nasz fanpage M jak mama Smart Kid

Aby nasze dzieło pięknie się prezentowało, podczas wykonywania kwiatów należy zwracać uwagę na każdy ich detal: kolory, kształty płatków i liści, a także ich rzeczywistą wielkość. To duże wyzwanie, ale warte wysiłku.

Zanim przystąpicie do pracy - przejrzyjcie naszą galerię z inspiracjami. Podpatrzcie, jakie kwiaty warto wykonać:

Bukiet kwiatów z papieru DIY - szczegółowa instrukcja

Jeśli wiecie już, jakie kwiaty chcecie wykonać, czas przygotować wszystkie potrzebne materiały:

  • bibułę w odpowiednich kolorach,
  • klej do papieru,
  • ostre nożyczki,
  • kilka sztywnych drucików.

Polecamy: Kolorowanki na Dzień Matki do wydruku - aż 20 wzorów

Następnie przechodzimy do wykonania pierwszego kwiatu:

bukiet z kwiatów z papieru
Autor: Getty images Sposób na wykonanie peonii z papieru
  1. Zaczynamy od wycięcia jego płatków. Ważne, aby dobrze dobrać ich kolor i odzwierciedlić ich naturalny kształt. W internecie bez problemu sprawdzisz ich szczegółową anatomię. Możesz wzorować się także na naszej powyższej galerii.
  2. Następnie sklejamy ze sobą pierwszą warstwę płatków - układając je w koło. Ważne - w środku musimy pozostawić małą dziurkę, aby przeszedł przez nią drucik.
  3. Przyklejamy drucik do płatków za pomocą kleju. Uprzednio jednak należy go pokryć cienką zieloną bibułką.
  4. Kolejne warstwy płatków tworzymy w podobny sposób jak pierwszą - pamiętając przy tym by, każda kolejna warstwa miała większą średnicę.
  5. Warstwy płatków doklejamy kolejno do siebie.
  6. W zależności od gatunku kwiatu - na koniec przygotowujemy jego środek lub nie, a także doklejamy do drucika liście o odpowiednim kształcie (wykonane z zielonej bibułki - tej samej której użyliśmy do owinięcia drucika.

Polecamy: Laurka na Dzień Matki z motywem serca krok po kroku

Malowana filiżanka na Dzień Matki

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wykonanie różnych kwiatów w jednym bukiecie to duże wyzwanie, dlatego warto pomyśleć o wykonaniu bukietu z kwiatów z papieru w jednym gatunku, ale w różnych kolorach. Po zrobieniu 2-3 sztuk, do perfekcji dopracujesz technikę ich wykonania. Twój bukiet z pewnością będzie wyglądał perfekcyjnie. Powodzenia!

Zobacz także: Pomysły na prezent dla mamy do 100 zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza