Chcesz uniknąć pecha? Lepiej nie wieszaj takich bombek na choince

2023-12-19 9:29

Ubieranie choinki to dla przesądnych nie lada wyzwanie. Okazuje się, że kolor bombek może przynosić pecha domownikom. Zobacz, o jakie kolory chodzi i czemu lepiej ich nie wieszać.

Chcesz uniknąć pecha? Lepiej nie wieszaj takich bombek na choince
Autor: Getty Images Chcesz uniknąć pecha? Lepiej nie wieszaj takich bombek na choince

Ubieranie choinki to piękna tradycja, podobnie jak samo drzewko ustrojone według gustu domowników. Jedni stawiają na ozdoby w jednym kolorze, inni wolą zupełny miszmasz. Zwłaszcza w ostatnich latach modne są ozdoby z naturalnych materiałów - na choinkowych gałązkach wieszamy plasterki pomarańczy, drewniane gwiazdki czy wykonane przez dzieci ozdoby z papieru.

Jeśli decydujesz się ustroić drzewko bombkami, zwróć uwagę na ich kolor. Przesądni unikają zwłaszcza dwóch barw.

Spis treści

  1. Przesądy dotyczące strojenia choinki
  2. Nie wieszaj bombek w tych kolorach - przynoszą pecha
Co zrobić, by choinka długo stała i nie gubiła igieł? Ogrodnik ma cenne rady

Przesądy dotyczące strojenia choinki

Wigilia i święta Bożego Narodzenia obfitują w przesądy. Być może nawet jeśli w duchu się z nich śmiejesz, do portfela chowasz łuskę karpia, wierząc, że dzięki temu przez cały następny rok nie zaznasz biedy. Mówi się też, że jeśli chcesz się czegoś w życiu dorobić, to nie należy pożyczać innym pieniędzy właśnie w Wigilię. Nie wiemy, czy termin ma znaczenie. Wiemy za to, że jeśli dłużnik nie jest szczególnie przesądny i nie spieszy się z oddaniem pożyczki przed końcem roku, faktycznie brak tej kwoty może być odczuwalny.

Okazuje się, że także samo strojenie choinki wiąże się z pewnym przesądem. Jedni ubierają swoje drzewka dopiero w Wigilię, inni dużo wcześniej. Jednak ta niecierpliwość ma przynosić pecha. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie odważyłby się ubrać choinki na początku grudnia. Dzisiaj to dosyć częste. Jednak według jednego z popularnych przesądów, ubieranie choinki wcześniej niż 6 grudnia, czyli w mikołajki przynosi pecha. Jeśli wierzysz w przesądy, lepiej nie kuś losu i nie ubieraj drzewka zbyt wcześnie. Inaczej święta nie upłyną w miłej atmosferze.

Czytaj też: Jak wytłumaczyć dziecku Boże Narodzenie? Tradycje bożonarodzeniowe dla dzieci

Nie wieszaj bombek w tych kolorach - przynoszą pecha

Nie tylko termin ubierania bożonarodzeniowego drzewka ma znaczenie. Ważny jest także kolor bombek, jakie wieszasz na choince. Przesądni powinni unikać zwłaszcza dwóch: srebrnego i czarnego.

Srebrne bombki pięknie mienią się podświetlone światłem lampek choinkowych, ale odbija się od nich całe szczęście. Bardzo złym wyborem są także bombki czarne. Zgodnie z przesądem przyciągają pecha. Czy to jednak oznacza, że musisz zrezygnować z wieszania pięknych bombek w tych kolorach? Jest pewien trik, który może "odczarować" ich złą moc... W sąsiedztwie czarnych i srebrnych bombek trzeba powiesić bombki w białym kolorze.

Zobacz też: Piękne życzenia bożonarodzeniowe. Mądre i wzruszające życzenia świąteczne od serca

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza