Dzień Kubusia Puchatka - za co dzieci i dorośli go kochają?

2018-01-17 11:49

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Uwielbiają go wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Jest przyjacielem nie tylko miłośników miodu, ale także uniwersalnych mądrości życiowych. Kubusia Puchatka, bo o nim mowa, nie da się nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, nawet za łakomstwo i mały rozumek. Wchodząc w jego świat uczymy się, odkrywamy i co najważniejsze - doskonale się przy tym bawimy, bowiem poczucie humoru to jego cecha charakterystyczna.

Kubuś Puchatek - gadzety
Autor: olomanolo.pl

Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie z gromadką przezabawnych przyjaciół. Choć jest trochę niezdarny i - jak sam mówi o sobie - jest misiem o małym rozumku, kochają go wszyscy. Miliony dzieci na całym świecie pragnie mieć Kubusia Puchatka w domu w wersji pluszowej lub choćby akcesoria z jego wizerunkiem. Nie dziwi fakt, iż seria akcesoriów dla dzieci firmy NUK z wizerunkiem Kubusia Puchatka cieszy się popularnością. Butelka, smoczek czy talerzyk z ulubieńcem naszych pociech – ucieszy każde dziecko. A za co kochamy tego misia?

1. Kubuś daje nam czystą radość

Czytając czy oglądając przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, wkraczamy w bajkowy świat. Zapominamy o codzienności i oddajemy się bez reszty przyjemności opowieści. Przygody gromadki przyjaciół są bardzo radosne, a te z pozoru smutne zawsze dobrze się kończą. Nawet pomimo malkontenctwa Kłapouchego, zrzędzenia Królika czy nieuwagi Tygryska, zawsze udaje się przyjaciołom znaleźć wyjście z opresji. Wszystkie przygody Puchatka są zabawne i dostarczają sporej dawki śmiechu. Pozwalają nam na doznanie głębokiej radości kontaktu z bezpiecznym i miłym światem.

2. Miś Puchatek uczy dzieci ważnych wartości życiowych

Wszystkie doświadczenia są wartościowe i możemy wynieść z nich cenne lekcje. Dzięki przygodom Kubusia Puchatka i jego przyjaciół dziecko dowiaduje się, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Pluszowi przyjaciele pokazują, że miłość i przyjaźń liczą się nade wszystko. Uczą, jak ważna jest możliwość polegania na kimś, kogo się kocha i szanuje. Niemal we wszystkich przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu, widać, że życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze, jeżeli ma się wokoło siebie ludzi życzliwych i przyjaznych. Nasze pociechy dowiadują się też, że bycie pomocnym i uczynnym sprawia, że życie staje się łatwiejsze.

3. Cytaty z Kubusia Puchatka są uniwersalne i zawsze wywołują uśmiech na twarzy

Bohaterowie Kubusia Puchatka mają niezwykłe poczucie humoru. Jest to dowcip uniwersalny, absurdalny, ale paradoksalnie niezwykle logiczny i właśnie w tym tkwi źródło jego wyjątkowości. Trudno powstrzymać uśmiech czytając takie słowa:

_______________________________________

Jak przeliterować miłość? Miłości nie da się przeliterować... Musisz ją poczuć.
Czasami, najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w twoim sercu.
Jestem niski, gruby i bardzo z tego dumny!

_______________________________________

Ten Pluszak jest bezcennym źródłem ujmujących tekstów, które trafiają do dzieci, a także do dorosłych. Podaje uniwersalne prawdy w sobie charakterystyczny sposób.

4. Kubuś Puchatek pozwala nam zaakceptować i pokochać siebie oraz innych

Ludzie nie są idealni – tak samo jak Ci z bajki o misiu. Poznając bohaterów, kochając ich za to, jakimi są i utożsamiając się z nimi, dzieci zaczynają akceptować otaczający ich świat. Zauważają, że bycie sobą ze wszystkimi wadami i niedoskonałościami jest możliwe. Warto więc zaakceptować swoją i innych niedoskonałość. Przecież Kubuś nie zamierza walczyć z niedźwiedzim łakomstwem, Prosiaczek wie, że jest tchórzliwy i niezaradny, Królik pracowity i wybuchowy, a Kłapouchy wiecznie niezadowolony. Najważniejsze jest to, aby być prawdziwym sobą i kochać siebie takim, jakim się jest.

5. Mały miś rozwija wyobraźnię dziecka

W każdym dziecku drzemie prawdziwy potencjał i talent. Warto ten dar rozbudzać i dbać o niego. Wkraczając w świat Kubusia Puchatka, taki bajkowy, pełen pluszowych przyjaciół – dziecko rozbudza swoją wyobraźnię. Słuchając słów rodziców, patrząc na wizerunek misia na butelce czy smoczku firmy NUK, nasz maluch tworzy w głowie obrazy, wyobraża sobie wszystko, sytuacje, w których znajdują się bohaterowie, oczami wyobraźni widzi ich wygląd
i emocje. Czytanie książek zmusza więc niejako nasze dzieci do myślenia, do zastanowienia się i analizowania wszystkiego.

Pamiętajmy, że codzienne spotkanie z przygodami Kubusia Puchatka z całą pewnością przyniesie nam wszystkim radość i uśmiech na twarzy. A obecność jego wizerunku w domowej przestrzeni będzie przypominać o wartościach, którym jest wierny.

NUK - KubusPuchatek
Autor: materiał archiwalny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza