Jak zorganizować dziecku CHRZEST? 3 porady [FILM]

2014-05-16 13:43

Czekają Cię chrzciny, ale zupełnie nie wiesz, jak się zabrać do ich organizacji? Jeśli wybrałaś rodziców chrzestnych, połowa pracy za Tobą. Zobacz, co jeszcze powinnaś zrobić, żeby zorganizować dziecku chrzest!

Chrzest kto nie moze byc rodzicem chrzestnym
Autor: _photos.com|photos.com Chrzest: kto nie może być rodzicem chrzestnym?

Spis treści

  1. Wybierz rodziców chrzestnych
  2. Udaj się do kościoła
  3. Pomyśl nad organizacją przyjęcia

Zorganizowanie chrztu nie jest takie trudne, jak Ci się wydaje. Spokojnie sobie wszystko zaplanuj, a później realizuj to punkt po punkcie. Dobra organizacja to podstawa sukcesu!

Wybierz rodziców chrzestnych

Chrześni to najważniejszy element chrzcin. Jeśli bardzo Ci zależy na konkretnych osobach, musisz założyć, że będziesz musiała wziąć pod uwagę ich grafik i np. dostosować do niego termin chrztu. Dlatego nie zwlekaj - im szybciej wybierzesz chrzestnych, tym lepiej!

Poproś osoby, z którymi dobrze się czujesz i wiesz, że sprawdzą się w roli rodziców chrzestnych. Więzy krwi nie są tu najważniejsze - spokojnie możesz wybrać przyjaciół.

Udaj się do kościoła

Jeśli już masz rodziców chrzestnych, wybierz się do kościoła, żeby zarezerwować termin. Następnie zapytaj, jakich musisz dopełnić formalności. Zazwyczaj rodzice muszą donieść zaświadczenie o ślubie kościelnym, akt urodzin dziecka i zaświadczenia z parafii chrzestnych, że mogą pełnić tę funkcję. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytaj księdza.

Czytaj także: Jak zorganizować chrzciny?

Pomyśl nad organizacją przyjęcia

Spójrz na listę gości oraz na swój budżet, a natychmiast będziesz wiedziała, czy możesz organizować przyjęcie w restauracji czy w domu. W restauracji możemy skorzystać z dodatkowych atrakcji, np. animatora, który zajmie się zaproszonymi dziećmi. W domu z kolei goście i dzieci będą czuli się swobodniej, a atmosfera z pewnością będzie bardziej rodzinna niż w restauracji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza