Jak zorganizować w domu niezapomniany BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci?

2014-01-27 16:14

Jeśli podczas tegorocznego karnawału chcecie zorganizować dla dzieci domowy bal, postarajcie się przygotować do tego zadania naprawdę solidnie. Przydadzą się odpowiednio dobrane stroje, dekoracje, przekąski i muzyka. To dzięki nim bal karnawałowy na długo pozostanie w pamięci waszych pociech.

jak zorganizowac w domu niezapomniany bal karnawalowy dla dzieci
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Bal karnawałowy dla dzieci uświetnią dekoracje
  2. Na balu karnawałowym ważna jest również muzyka
  3. Bal karnawałowy dla dzieci nie może się obejść bez smacznych przekąsek

Pamiętajmy, stawka jest najwyższa - zadowolone buzie naszych pociech i ich przyjaciół. Dlatego przygotowania do przyjęcia karnawałowego dla dzieci należy rozpocząć odpowiednio wcześniej i dokładnie przemyśleć. Na początek dobrze zastanowić się nad ewentualnym motywem przewodnim balu. Czy chcemy zaprosić dzieci do krainy elfów czy na Dziki Zachód? A może pozwolimy maluchom (i ich rodzicom) puścić wodze fantazji, pozwalając przeobrazić się w dowolne postaci z ulubionych bajek? Najważniejsze, by dać małym gościom możliwość spełnienia marzeń... I choć dziecięca wyobraźnia praktycznie nie zna granic, czasem warto ją nieco wspomóc.

Bal karnawałowy dla dzieci uświetnią dekoracje

Przygotowując przyjęcie w domu nie można zapomnieć o dekoracjach! Kolorowe serpentyny, balony i konfetti, to podstawa karnawałowego balu. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na motyw przewodni, wystarczy zaledwie kilka elementów, aby stworzyć niepowtarzalny nastrój. Sprawdzą się w tym przypadku: bibuła, papier kolorowy i rozmaite tkaniny, które przeobrażą zwykłe przedmioty w bajkową scenografię - np. krzesło w tron, dziecięce sanki w królewską karetę, a łóżko w statek piracki.

Na balu karnawałowym ważna jest również muzyka

Nie sposób zapomnieć przebojów, przy których bawiliśmy się w dzieciństwie. Z pewnością każdy do dziś pamięta tekst przynajmniej jednej z piosenek. „Puszek Okruszek”, „Witajcie w naszej bajce”, „Moja fantazja”. Pewnie już nucisz którąś z nich! Czy nie warto podzielić się swoim wspomnieniami z naszymi dziećmi, tym bardziej, że bez problemu znajdziemy w sklepie płyty z hitami tamtych lat? Na dziecięcych top listach królowały wówczas: Fasolki, Natalia Kukulska, Majka Jeżowska czy Akademia Pana Kleksa. Taka muzyka to gwarancja wyśmienitej zabawy, ale uważaj, bo łezka w oku może się zakręcić…

Bal karnawałowy dla dzieci nie może się obejść bez smacznych przekąsek

Przekąski i napoje to zawsze największy kłopot podczas dziecięcych przyjęć. Nie musimy iść jednak w standardy, gdyż jest wiele popularnych smakołyków, które uszczęśliwią dzieciaki. Pamiętajmy jednak, by nawet najprostsze potrawy, które serwujemy były kolorowe i atrakcyjnie podane. A w czym gustują najmłodsi? Racuszki z jabłkami czy naleśniki z serem oprószone cukrem pudrem, to doskonały pomysł na danie główne wieczoru. Do tego wyśmienite przekąski np. sałatka owocowa, bakalie i cake pops – zupełnie nietypowe ciasteczka na patyku. Udekorowane czekoladą lub kolorowymi posypkami na pewno staną się hitem przyjęcia. Skoro wszystko gotowe, czas na niezapomnianą zabawę!

Przepis na cake pops - pyszne ciastka na patyku znajdziesz tutaj.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza