Jaki prezent na komunię dla dziewczynki wybrać? Oto 10 super propozycji

2023-04-17 14:34

Prezenty na komunię to obowiązkowy element tej uroczystości. Jednak często zakup prezentu komunijnego to nie lada wyzwanie: prezent powinien ucieszyć dziecko, zaskoczyć je, warto też, by był ponadczasową pamiątką pierwszej komunii świętej. Zobacz propozycje prezentów na komunię dla dziewczynki!

Co kupić na prezent na komunię chrześnicy? Oto 10 super prezentów komunijnych dla dziewczynki
Autor: Getty Images Co kupić na prezent na komunię chrześnicy?

Wybór odpowiedniego prezentu na komunię dla dziewczynki nie jest rzeczą łatwą. Rodzice chrzestni, dziadkowie, ciocie czy wujkowie często głowią się, czy kupić jej coś praktycznego, z czego dziecko będzie miało pożytek czy tradycyjny prezent na komunię o charakterze religijnym, czy też wybrać rzecz, która sprawi jej przyjemność.

Po podjęciu tej decyzji wcale nie jest łatwiej, bo przed nami stoi kolejna: lepiej skupić się na modnych gadżetach, na widok których dziecku zaświecą się oczy, czy może wybrać coś klasycznego, co z pewnością ucieszy rodziców, ale dziecko już niekoniecznie? Zanim zdecydujemy się, co chcemy wręczyć dziewczynce na komunię, powinniśmy przeanalizować nasz budżet i zastanowić się, jakiego rodzaju to ma być prezent. Czy chcemy, by stanowił w przyszłości miłą pamiątkę i budził pozytywne uczucia (jak np. biżuteria)? Czy wolimy zaspokoić obecne potrzeby dziecka i kupić jakiś gadżet, o którym marzy?

Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzemy, pamiętajmy, że prezent komunijny to prezent związany z uroczystością religijną. Nawet jeśli sam w sobie nie będzie nawiązywał do tego ważnego wydarzenia, to warto w jakiś sposób się do niego odnieść, by podkreślić wyjątkowość tego dnia.

Podpowiadamy top 10 prezentów komunijnych dla dziewczynek.

Ile dać dziecku na komunię?

Spis treści

  1. Biżuteria – tradycyjny prezent na komunię dla dziewczynki
  2. Czytnik e-booków – oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki
  3. Aparat jako prezent na pierwszą komunię świętą dla dziewczynki
  4. Smartfon to pomysł na prezent komunijny dla dziewczynki
  5. Wymarzona podróż — oryginalny prezent na komunię
  6. Rolki lub rower — gadżety na komunię dla dziewczynki
  7. Trampolina - prezent komunijny dla aktywnej dziewczynki 
  8. Akcesoria związane z hobby w roli prezentu komunijnego 

Biżuteria – tradycyjny prezent na komunię dla dziewczynki

Biżuteria to tradycyjny prezent komunijny dla dziewczynki. Warto wybrać coś, co będzie ponadczasową pamiątką I komunii – np. prosty łańcuszek z białego lub żółtego złota, krzyżyk lub medalik. Można też wybrać delikatną bransoletkę lub małe kolczyki na sztyfcie z cyrkoniami lub diamentami – to rzeczy zawsze modne, które nigdy się nie znudzą.

Możesz też zamówić dziewczynce kurs robienia biżuterii. To oryginalny prezent na komunię, w czasie którego nauczy się wykonywania biżuterii w kilku technikach, np. sutasz czy makrama. Na taki kurs warto wybrać się z obdarowaną dziewczynką.

Czytnik e-booków – oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki

Czytnik e-booków to dobry prezent na komunię dla dziewczynek, które lubią czytać. Jeśli dziecko stroni od książek, rodzice nie powinni liczyć, że posiadanie czytnika radykalnie zmieni jej nastawienie do czytania książek — choć, oczywiście, może tak się zdarzyć. Czytnik e-booków to jednak świetny gadżet, który najbardziej przydaje się w podróży.

Czytaj: Prezenty na komunię dla chłopca: TOP 10 prezentów komunijnych 2019

Pierwsza komunia święta - jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?

Fryzury komunijne: inspiracje na długie włosy

Aparat jako prezent na pierwszą komunię świętą dla dziewczynki

Aparat fotograficzny to sprzęt, który przyda się nie tylko na wyjazdach i rodzinnych uroczystościach, ale może też pomóc dziecku odkryć pasję. Możesz wybrać prosty model, ozdobiony dziecięcymi motywami, dobry dla dziewczynki, która nie robiła wcześniej zdjęć. Zapalonej fotografce lepiej kupić „dorosły” aparat, dzięki któremu będzie mogła robić lepsze zdjęcia.

Smartfon to pomysł na prezent komunijny dla dziewczynki

Smartfon to obecnie sprzęt niezbędny każdemu człowiekowi. Dziewczynce będzie służył nie tylko do kontaktu z rodzicami i koleżankami, ale też do przeglądania internetu, robienia zdjęć czy grania. Warto się jednak dobrze zastanowić nad kupnem takiego prezentu — nie wszyscy uważają, że dziecko w wieku komunijnym powinno już mieć smartfona.

Wymarzona podróż — oryginalny prezent na komunię

Prezenty niematerialne święcą triumfy wśród prezentów na komunię dla dziewczynki. Jednym z nich może być zorganizowanie wyjazdu do wymarzonego miejsca dziewczynki. Może to być na przykład Paryż lub wybrany park rozrywki.

Co ważne, taki wyjazd wymaga od rodziców poświęcenia dziecku czasu. Wymarzona podróż będzie stanowić dla dziecka niezapomnianą przygodę, która na zawsze pozostanie w pamięci.

Rolki lub rower — gadżety na komunię dla dziewczynki

Rolki lub rower na komunię to dobre prezenty komunijne zarówno dla dziewczynki, która uwielbia sport, jak i takiej, która za nim nie przepada. Rolki na pewno przekonają dziecko do wstania z kanapy i ruchu na świeżym powietrzu.

Trampolina - prezent komunijny dla aktywnej dziewczynki 

Trampolina to świetny prezent na komunię dla dziewczynki, która mieszka w domu z ogrodem. Zachęci ją do ruchu i zapewni dobrą zabawę w gronie koleżanek.

Akcesoria związane z hobby w roli prezentu komunijnego 

Przybory do malowania, strój do jazdy konnej, buty do tańca to prezenty na komunię dla dziewczynki, które zawsze się przydadzą. Każda dziewczynka ma swoje zainteresowania, warto je poznać, by zaskoczyć ją przemyślanym prezentem.

Dobrym pomysłem są też warsztaty ceramiki - to prezent na komunię dla dziewczynki z zacięciem artystycznym, która uwielbia rysować, malować czy lepić z plasteliny. Poznanie nowej techniki może być dla niej wielką przygodą. Jeśli dziecko polubi ceramikę, będzie mogło z dumą obdarowywać mamę czy babcię swoimi wyrobami.

Przeczytaj też: Wianki komunijne dla dziewczynek: TOP 10 modnych wianków

Życzenia komunijne. Wyjątkowe życzenia na komunię