Karnawał dla dzieci: jak zorganizować najmłodszym dobrą zabawę? [GALERIA]

2016-01-26 17:51

Karnawał jest to okres hucznych zabaw, balów oraz festiwali. Zaczyna się po święcie Trzech Króli, a kończy przed Wielkim Postem. Twoje dziecko na pewno również będzie chciało wybrać się na kinderbal w tym szczególnym okresie. Sprawdź więc, jak zorganizować karnawał dla dzieci!

Spis treści

  1. Karnawał dla dzieci: jak ubrać dziecko?
  2. >> Czytaj także: Jak zorganizować w domu niezapomniany BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci? >>
  3. Karnawał dla dzieci: przekąski
  4. >> Sprawdź też: Przekąski na karnawał - poznaj 5 pysznych przepisów! >>
  5. Karnawał dla dzieci: zabawy i atrakcje
  6. >> Zobacz również: Stroje karnawałowe dla chłopców: 10 pomysłów na przebrania karnawałowe >>

Karnawał trwa w najlepsze! Dorośli bawią się na balach, dla młodzieży to czas studniówek, a najmłodsi? Warto zadbać także o nich i zaplanować niezapomnianą, karnawałową zabawę! Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które sprawią, że każdy kinderbal będzie niezapomniany. Sprawdź, co uczyni takim karnawał dla dzieci!

Karnawał dla dzieci: jak ubrać dziecko?

Najsłynniejszy na świecie jest karnawał w Wenecji. Warto zainspirować się tym wydarzeniem i zorganizować naszym najmłodszym bal maskowy. Niech kolorowe kartony, kredki, brokaty, czy rozmaite naklejki będą podstawą do stworzenia niezwykłych masek. Dzieci będą podekscytowane, że mogą przygotować swoje przebrania własnoręcznie, a następnie szaleć w nich cały wieczór! Dobrym pomysłem będzie również konkurs na najciekawszą maskę podczas karnawału dla dzieci.

>> Czytaj także: Jak zorganizować w domu niezapomniany BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci? >>

Karnawał dla dzieci: przekąski

Słodkie przekąski to podstawa każdej imprezy. Warto nieco odmienić klasyczne babeczki i dodać im karnawałowego animuszu. Wystarczy wypełnić tartaletki czekoladowym kremem i udekorować kolorowymi lentilkami. W takiej odsłonie wypieki zyskają "imprezowy look". Drażetki można również zastąpić żelkami ułożonymi na kształt uśmiechających się buzi. Kreatywne podanie deseru z pewnością zachęci małych gości karnawału dla dzieci do zasmakowania!

>> Sprawdź też: Przekąski na karnawał - poznaj 5 pysznych przepisów! >>

Karnawał dla dzieci: zabawy i atrakcje

Dzieci nie lubią się nudzić, wiemy to nie od dziś. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o dodatkowe atrakcje. Gry i zabawy, które zintegrują najmłodszych to podstawa kinderbalu. Wykorzystując do nich balony w różnych kolorach, warto zabawić się w "kolorowe dobieranie". Na czym polega gra? Każdy z uczestników ma swojego balona, z którym tańczy w rytm muzyki. Gdy ta się zatrzyma, animator mówi jakie kolory muszą znaleźć się razem, np. czerwony z zielonym. Dzieci posiadające dane kolory muszą się odnaleźć i stanąć w parze. Dużo biegania i uśmiechu podczas karnawału dla dzieci gwarantowane!

>> Zobacz również: Stroje karnawałowe dla chłopców: 10 pomysłów na przebrania karnawałowe >>