Karnawał dla dzieci: jak zorganizować najmłodszym dobrą zabawę? [GALERIA]

2016-01-26 17:51

Karnawał jest to okres hucznych zabaw, balów oraz festiwali. Zaczyna się po święcie Trzech Króli, a kończy przed Wielkim Postem. Twoje dziecko na pewno również będzie chciało wybrać się na kinderbal w tym szczególnym okresie. Sprawdź więc, jak zorganizować karnawał dla dzieci!

Spis treści

  1. Karnawał dla dzieci: jak ubrać dziecko?
  2. >> Czytaj także: Jak zorganizować w domu niezapomniany BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci? >>
  3. Karnawał dla dzieci: przekąski
  4. >> Sprawdź też: Przekąski na karnawał - poznaj 5 pysznych przepisów! >>
  5. Karnawał dla dzieci: zabawy i atrakcje
  6. >> Zobacz również: Stroje karnawałowe dla chłopców: 10 pomysłów na przebrania karnawałowe >>

Karnawał trwa w najlepsze! Dorośli bawią się na balach, dla młodzieży to czas studniówek, a najmłodsi? Warto zadbać także o nich i zaplanować niezapomnianą, karnawałową zabawę! Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które sprawią, że każdy kinderbal będzie niezapomniany. Sprawdź, co uczyni takim karnawał dla dzieci!

Karnawał dla dzieci: jak ubrać dziecko?

Najsłynniejszy na świecie jest karnawał w Wenecji. Warto zainspirować się tym wydarzeniem i zorganizować naszym najmłodszym bal maskowy. Niech kolorowe kartony, kredki, brokaty, czy rozmaite naklejki będą podstawą do stworzenia niezwykłych masek. Dzieci będą podekscytowane, że mogą przygotować swoje przebrania własnoręcznie, a następnie szaleć w nich cały wieczór! Dobrym pomysłem będzie również konkurs na najciekawszą maskę podczas karnawału dla dzieci.

>> Czytaj także: Jak zorganizować w domu niezapomniany BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci? >>

Karnawał dla dzieci: przekąski

Słodkie przekąski to podstawa każdej imprezy. Warto nieco odmienić klasyczne babeczki i dodać im karnawałowego animuszu. Wystarczy wypełnić tartaletki czekoladowym kremem i udekorować kolorowymi lentilkami. W takiej odsłonie wypieki zyskają "imprezowy look". Drażetki można również zastąpić żelkami ułożonymi na kształt uśmiechających się buzi. Kreatywne podanie deseru z pewnością zachęci małych gości karnawału dla dzieci do zasmakowania!

>> Sprawdź też: Przekąski na karnawał - poznaj 5 pysznych przepisów! >>

Karnawał dla dzieci: zabawy i atrakcje

Dzieci nie lubią się nudzić, wiemy to nie od dziś. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o dodatkowe atrakcje. Gry i zabawy, które zintegrują najmłodszych to podstawa kinderbalu. Wykorzystując do nich balony w różnych kolorach, warto zabawić się w "kolorowe dobieranie". Na czym polega gra? Każdy z uczestników ma swojego balona, z którym tańczy w rytm muzyki. Gdy ta się zatrzyma, animator mówi jakie kolory muszą znaleźć się razem, np. czerwony z zielonym. Dzieci posiadające dane kolory muszą się odnaleźć i stanąć w parze. Dużo biegania i uśmiechu podczas karnawału dla dzieci gwarantowane!

>> Zobacz również: Stroje karnawałowe dla chłopców: 10 pomysłów na przebrania karnawałowe >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza