Kochamy ich, ale potrafią być nieznośni - 20 toksycznych tekstów Babć i Dziadków

2022-01-21 10:16

Potrzebujemy się nawzajem. Dziadkowie to cudowni opiekunowie, którzy mogą odciążyć skonanych rodziców, a wnuki ich uwielbiają. Potrafią jednak być irytujący do granic możliwości i wchodzący w kompetencje rodzica. Tych rzeczy mówić nie powinni!

dziadkowie
Autor: Getty Images Czasami ciężko wytrzymać z dziadkami naszych dzieci...

Pojawienie się dzieci, zawsze zacieśnia więzy młodych rodziców z dziadkami. To piekny, rodzinny czas, w którym obie strony bardzo siebie potrzebują. Ale nie jest usłany różami. Wiele sytuacji jest irytujących, a teksty i zachowania dziadków często wykraczają poza ich kompetencje i status w rodzinie. 

Pasywna agresja, toksyczne docinki - to wszystko mimochodem, podważa autorytet rodzica, wzbudza w rodzicach lęki, wątpliwości, wyrzuty sumienia. A w efekcie pojawia się wzajemna niechęć. Lepiej by było, jakby dziadkowie czasami ugryźli się w język. 

Sprawdź też: Dziadkowie - ich prawo względem naszych dzieci [OPINIA PRAWNIKA]

Te #instababcie zachwycają - wyglądają jak 30-latki, a niektóre mają już dorosłe wnuki

Dodacie coś do naszej listy? 

Oto 20 irytujących tekstów dziadków [GALERIA]

Czy rodzice powinni dawać dzieciom wygrywać?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza