Kogo zaprosić na urodziny dziecka?

2015-07-13 15:00

Zaproszenie na urodziny dziecka odpowiednich gości jest gwarantem dobrej zabawy. Rodzicom zależy zazwyczaj, by na urodzinach zjawiła się rodzina, nawet jeśli nie ma w niej zbyt dużo dzieci. Nasze dziecko z pewnością woli towarzystwo rówieśników i na pewno lepiej spędzi swoje święto w ich gronie. Jak to pogodzić?

kogo zaprosić na urodziny
Autor: thinkstockphotos.com To, kogo zaprosimy na dziecięce przyjęcie urodzinowe zależy od tego, gdzie urządzamy taką imprezę.

Spis treści

  1. Przyjęcie urodzinowe w sali zabaw
  2. Kogo zaprosić na urodziny dziecka do domu?
  3. Polecamy wideo: Jak zrobić tort malinowo-czekoladowy?

To, kogo zaprosimy na dziecięce przyjęcie urodzinowe zależy od tego, gdzie urządzamy taką imprezę.

Przyjęcie urodzinowe w sali zabaw

Jeśli zdecydowaliśmy się na salę zabaw, wyznacznikiem powinien być wiek naszego dziecka i jego przyjaźnie. Zazwyczaj  dziecko samo decyduje, kogo chce zaprosić. Powinniśmy więc zaplanować właściwą ilość gości, a następnie uzgodnić wspólnie z dzieckiem, kogo zaprosimy w jego imieniu na przyjęcie. W pierwszej kolejności wybierzmy dzieci z rodziny, jeśli mamy z nimi bliski kontakt. W drugiej kolejności pomyślmy o najbliższych przyjaciołach z przedszkola lub podwórka. Istotny jest tutaj wiek, więc kolegów i koleżanki dobierajmy tak, by miały prawie tyle samo lat. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że jakieś zaproszone dziecko nie będzie podzielać zainteresowań jubilata i nie będzie się dobrze bawiło w danym miejscu.

>> Przekąski na kinder party!

Kogo zaprosić na urodziny dziecka do domu?

Trudniejszą kwestią jest zapraszanie gości do domu. Jeśli zdecydowaliśmy się urządzić przyjęcie urodzinowe rodzinne, trudniej jest połączyć to z przyjęciem dla przyjaciół z przedszkola czy szkoły. Najłatwiej wygląda sprawa z małymi dziećmi – rocznymi czy dwuletnimi, które nie potrafią się jeszcze bawić z własnymi rówieśnikami. Zaproszenie rodziny na pierwsze czy drugie urodziny jest tu jedyną słuszną koncepcją. Inaczej to wygląda w przypadku starszych dzieci, dla których przyjaźnie zaczynają być już istotne.

Pomysł na prezent: Zabawki dla chłopców

Pomysł na prezent: Zabawki dla dziewczynek

>> Najlepsze pomysły na organizację imprezy urodzinowej!

Najlepiej wtedy jest zorganizować dwie imprezy – jedną dla rodziny, a drugą dla dzieci. Na tę drugą możemy wówczas zaprosić wszystkich przyjaciół naszej pociechy z rodzicami. Gdy dzieci będą bawić się ze sobą, my możemy umilić czas oczekującym na nie rodzicom. Nie polecamy organizowania samodzielnego przyjęcia w domu dla małych dzieci np. z przedszkola, bez udziału ich rodziców. To bowiem na nas ciąży wówczas duża odpowiedzialność za każdego małego gościa.

>> Dekoracje na przyjęcie dla dzieci.

W indywidualnych przypadkach możemy pokusić się o organizację przyjęcia łączonego: z zaproszeniem rodziny i znajomych dzieci. Zazwyczaj ten wariant wybiera się w momencie, gdy liczba znajomych dzieci jest nieznaczna (np. 2 lub 3) i jesteśmy w stanie sprawować nad nimi opiekę.

Polecamy wideo: Jak zrobić tort malinowo-czekoladowy?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza