Kopalnia pomysłów na DEKORACJE ŚWIĄTECZNE, czyli w co ubrać w tym roku choinkę?

2013-11-17 7:00

Gdy nadchodzi Boże Narodzenie, choinka staje się najważniejszym elementem świątecznej dekoracji. Wokół niej gromadzi się rodzina, pod nią znajdujemy prezenty, przy niej śpiewamy kolędy. Dość powodów, by poświęcić czas na jej staranne udekorowanie. Podpowiadamy, jakie ozdoby choinkowe są najbardziej trendy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie, gdzie kupić oryginalne, ręcznie robione dekoracje choinkowe.

Spis treści

  1. W co ubrać choinkę: dekoracja z pomysłem
  2. W co ubrać choinkę: choinka trendy
  3. Świąteczny stroik
  4. Świąteczne zawieszki w kształcie serduszek
  5. Bomb(k)owe święta
  6. Śnieżnobiały puszysty wianek
  7. Choinka z drutu

W co ubrać choinkę: dekoracja z pomysłem

Dekoracje świąteczne są w każdym sklepie, pogubisz się na pewno, jeśli sam nie zdecydujesz wcześniej, jaka choinka stanie w twoim domu. Pomyśl o doborze kolorów i ozdobach, które mają na niej zawisnąć - czy ma to być choinka "tematyczna" (anioły, motyle, zabawki...) czy raczej z wieloma motywami. Dzieci chętnie widziałyby drzewka pełne pluszowych zabawek i kolorowych pachnących pierników. Taka duża smaczana choinka- przytulanka... Dlaczego nie? Oczywiście, polecamy! Zastanów się również z jakich materiałów mają być wykonane ozdoby. Obok tradycyjnych bombek szklanych znajdziesz zrobione z tkanin, filcu, drewna, słomy, papieru czy z aluminium. Wybór stworzy styl i charakter drzewka. Dekoracje koronkowe, ażurowe, z przezroczystego szkła lub piór nadadzą mu lekkości, aluminium sprawi, że będzie nowoczesne. Trzeba też pamiętać o łańcuchach na choinkę. Wybór jest ogromny, ale może warto pokusić się o coś bardziej oryginalnego niż tradycyjne błyszczące igiełki. Prostym i efektownym rozwiązaniem są ozdobne szarfy z usztywnionymi brzegami, które w formie spirali można zarzucić na gałęzie. I na koniec światełka, dużo światełek! Wybierz pasujące kolorystycznie do całości ozdób. Możesz je rozłożyć równomiernie lub, jeśli masz ich dużo, uformować na gałązkach świecące gniazdka.

W co ubrać choinkę: choinka trendy

Jeśli nie jesteś zbyt przywiązany do tradycji, a pociągają cię odważne zestawienia kolorów i form możesz mieć drzewko inne niż wszyscy. Styliści mają tu wiele do powiedzenia i prześcigają się w pomysłach. Tegoroczne trendy świąteczne nakazują też pomieszać ze sobą różne style: ozdoby design zawiesić, na przykład, obok bombek w stylu barokowym. Wszystkiego można spróbować, ale przede wszystkim warto pamiętać, że, bez względu na modę, najpiękniejsza choinka to ta, którą cała rodzina ubiera z radością. Skorzystaj z naszych propozycji, by twoje drzewko było wyjątkowe!

Świąteczny stroik

Gotowy stroik możesz kupić w kwiaciarni, ale większą satysfakcję będziesz miał gdy zrobisz go sam.

Świąteczne zawieszki w kształcie serduszek

Coraz chętniej w naszych domach lubimy przedmioty zainspirowane stylem skandynawskim. Drewniane koraliki, kryształowe zawieszki, to wszystko można zobaczyć w witrynach sklepów na ulicach Stockholmu. Dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom już teraz taka stylistyka może zaistnieć w naszych domach. Wystarczy, że wykonamy niesamowicie efektowną i prostą świąteczną ozdobę w kształcie serduszka. Jej ostatczny wygląd zależy już tylko od własnej wyobraźni.

Bomb(k)owe święta

Choinka to ważny element świąt Bożego Narodzenia. Zobacz jak możesz ubrać swoje drzewko.

Śnieżnobiały puszysty wianek

Święta to czas kiedy z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych płatków śniegu. Niestety pogoda nie zawsze sprzyja, dlatego proponujemy wykonać samemu śnieżnobiały puszysty wianek, który możemy wykorzystać do zawieszenia na drzwiach wejściowych do domu. Jego śnieżny i oryginalny wygląd zaprosi gości do Świąt Bożego Narodzenia już od progu.

Choinka z drutu

Choinka nie musi być zielona i pachnąca. Jeśli cenisz oryginalność, minimalizm i niepowtarzalne rozwiązania - spodoba Ci się ten film.