Kto przynosi prezenty w tych częściach Polski? 5/7 zdobędą tylko najlepsi [Test]

2023-12-22 12:43

Święty Mikołaj nie przynosi upominków do wszystkich domów w Polsce. Kto zatem jeszcze przynosi prezenty pod choinkę w naszym kraju? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta i jednoznaczna. Każdy region ma swojego świątecznego darczyńcę. Gwiazdor, Aniołek, Dziadek Mróz, Gwiazdka i Dzieciątko też czynią świąteczne honory. Wiecie w jakich częściach Polski można ich spotkać?

Kto przynosi prezenty w tych częściach Polski? 5/7 zdobędą tylko najlepsi [Test]
Autor: Getty images Kto przynosi prezenty w tych częściach Polski? 5/7 zdobędą tylko najlepsi [Test]

Oprócz Świętego Mikołaja, który w konspiracji przynosi świąteczne prezenty w Polsce, na podobnych co on zasadach w naszym kraju działają także inne postacie: Gwiazdor, Aniołek, Dziadek Mróz, Gwiazdka i Dzieciątko. Małopolska, Wielkopolska, Pomorze, Śląsk, Mazowsze – każde z regionów ma swoją własną legendarną osobę, która dba o to, by żadne dziecko w Boże Narodzenie nie zostało bez prezentu. Niektórym z nich, tak jak Mikołajowi elfy, towarzyszą pomocnicy. Przykładowo Dziadkowi Mrozowi, który do Polski przywędrował ze wschodu, towarzyszy wnuczka Śnieżynka.

Zapraszamy was do testu wiedzy na temat tego, kto przynosi prezenty w różnych rejonach Polski. Ciekawi jesteśmy, ile punktów uda wam się zdobyć. Pięć dobrych odpowiedzi będzie naprawdę dobrym wynikiem. Powodzenia!

Kto przynosi prezenty w tych częściach Polski? 5/7 zdobędą tylko najlepsi

Pytanie 1 z 7
Kto przynosi prezenty do większości polskich domów?

Przeczytaj także: Jak podłożyć prezenty pod choinkę i nie zrujnować dziecku świąt?