MAJÓWKA z dziećmi na rowerze - najciekawsze trasy po Warszawie

2013-04-11 13:37

Majówka na rowerze to doskonała forma spędzenia wolnego czasu. Oto nasza propozycja spędzenia majówki na rowerze po okolicach Warszawy. Jeśli nie planujecie wyjazdu, koniecznie rozważcie możliwość spędzenia majówki w takiej formie. To propozycja zdrowa, tania i bardzo przyjemna. Z rowerowych wojaży na pewno wrócicie z uśmiechami na twarzy i z pełną satysfakcją.

rower
Autor: _photos.com

Warszawa jest rozległa, skrywa wiele perełek i zapewne nie odkryłeś jeszcze wszystkich. Majówka 2013 to świetna okazja by to nadrobić.

Majówka - najciekawsze trasy rowerowe w Warszawie

Warszawa ma piękne rezerwaty przyrody. Możesz je odnaleźć, wybierając się na długie, relaksujące wyprawy rowerem. A więc dokąd rowerem w Warszawie? Proponujemy trzy główne miejsca Powsin, Kampinos oraz dzielnice Wawer. Najpopularniejszym, a zarazem bardzo atrakcyjnym szlakiem rowerowym jest Szlak Wisły, prowadzący z Młocin przez Stare Miasto i Łazienki do Powsina. Park Kultury w Powsinie położony jest na górnej trasie Skarpy Warszawskiej, w południowej części Warszawy. Teren jest łagodnie pofałdowany a wokół znajdują się liczne drzewa. Oprócz bogatej przyrody Park w Powsinie ma świetne atrakcje i festiwale przygotowane z myślą o dzieciach. Znajdziesz tu Park Linowy, basen położony w środku Parku, korty tenisowe, stoły bilardowe, rowery treningowe, stepery, bieżnie. Jednym słowem: Park w Powsinie to centrum sportu, rekreacji i zieleni. Dzielnica Wawer może pochwalić się leśnymi szlakami rowerowymi, znajdują się tutaj cztery szlaki rowerowe biegnące przez Mazowiecki Park Krajobrazowy. Każdy miłośnik rowerowych sportów zakocha się w Wawrze i na pewno będzie tu wracał. Trasa ma ponad 40 km długości i różne stopnie trudności. To propozycje szlaków dla wyczynowców, jak i mniej doświadczonych rowerzystów. Dla najmłodszych rowerzystów jest krótsza i łatwiejsza trasa o długości 6 kilometrów, oznaczona żółtym kolorem. W całości przebiega ona przez Las Sobieskiego. Jak widać to unikatowa w skali Warszawy oferta dla rowerzystów chcących korzystać ze swoich rowerów w piękne przyrody i bezpiecznie. Przez tak długą majówkę możesz wybrać się z całą rodziną na całodniową wyprawę: przez Górę Kalwarię i zamek w Czersku na drugi brzeg Wisły. Dystans jest długi - blisko 50 km, chyba że z Góry Kalwarii wrócimy pociągiem. Można też zacząć wycieczkę z dworca kolejowego w Otwocku do Otwocka Wielkiego (w dwie strony mniej niż 20 km). Jeśli chcemy przejechać całą trasę, zacznijmy o poranku. Do Zalesia najłatwiej dostać się z Warszawy pociągiem Kolei Mazowieckich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza