Mikołaj z papieru. Zobacz film - Mikołaj z papieru krok po kroku

2021-11-18 13:52

Mikołaj z papieru to idealna dekoracja na święta. Umiejętność zrobienia Mikołaja z papieru przyda się dziecku przed Bożym Narodzeniem. Mikołaja z papieru można wykorzystać jako ozdobę świąteczną, na choinkę lub dołączyć do kartki świątecznej dla dziadków.

Jak zrobić świętego Mikołaja z papieru? Zobacz film -
Autor: Getty images Jak zrobić Mikołaja krok po kroku

Spis treści

  1. Mikołaj z papieru w wersji origami
  2. Zobacz inne pomysły na Mikołaja z papieru

Mikołaj z papieru ozdobi pokój lub świąteczny prezent. Warto wiedzieć, jak go zrobić, bo zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi czas wykonywania ozdób świątecznych. Można je robić nie tylko z zakupionych w sklepie gotowych elementów, ale również z papieru! Jakie zalety ma przygotowywanie takich ozdób świątecznych z papieru?

Jak zrobić świąteczną zawieszkę na drzwi

Mikołaj z papieru w wersji origami

Origami ma wiele zalet, dlatego rodzice powinni zachęcać dziecko do tej aktywności. Przede wszystkim nie jest trudne, dzięki czemu dziecko nie powinno szybko się do niego zniechęcić. Jest również pierwszą lekcją geometrii, która w prosty sposób wyjaśnia dziecku podstawowe figury matematyczne i ich zależności między sobą.

Składając kartkę papieru kilka razy, możemy np. maluchowi wyjaśnić, czym jest kwadrat, a czym prostokąt i wytłumaczyć, czym się one różnią.

Przygotowanie Mikołaja z papieru jest proste i może być świetną rozrywką na zimowe popołudnie. W internecie można znaleźć wiele filmików instruktażowych. Jeden z nich znajdziecie poniżej.

  • Aby wykonać Mikołaja z papieru potrzebujesz kartki w formie kwadratu, która z jednej strony będzie biała, a z drugiej czerwona.

Zobacz inne pomysły na Mikołaja z papieru

Pamiętajcie, że origami to nie jedyny sposób na wykonanie Mikołaja z papieru. Dalej w naszej galerii przedstawimy wam inne sposoby na jego przygotowanie.

Czytaj również:

Przepisy na Boże Narodzenie - poznaj 5 pomysłów na słodkie święta!

Kartki świąteczne DIY - zobacz instrukcję krok po kroku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza