Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem? Zobacz instrukcję krok po kroku

Kartki świąteczne ręcznie robione
Autor: Getty images Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem?

Kartki świąteczne zrobione własnoręcznie mogą być doskonałym dodatkiem do gwiazdkowego prezentu lub... prezentem samym w sobie. Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem? Zobacz instrukcję krok po kroku. Oto dwa pomysły na kartkę świąteczną.

Kartki świąteczne ręcznie robione jednoznacznie kojarzą się z dzieciństwem. Nie odmawiajmy swoim pociechom pięknych wspomnień i przygotujmy z nimi ręcznie robione kartki świąteczne! Podpowiadamy, jak zrobić kartkę świąteczną na Boże Narodzenie z dzieckiem.

Kartki świąteczne ręcznie robione: z czego je wykonać?

Kartki świąteczne można wykonać właściwie ze wszystkiego: możemy je wycinać, kleić, malować, wyszywać. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i pomysłu! Im więcej wysiłku włożymy w przygotowanie kartki świątecznej, tym więcej radości sprawi nam podarowanie jej bliskiej osobie.

Pamiętacie kartki świąteczne, które wręczaliście babciom i dziadkom? Najczęściej przez wiele lat trzymali je na specjalnym miejscu, chwaląc się nimi znajomym czy rodzinie. Taka kartka jest piękną pamiątką i przynosi obdarowywanej osobie radość, jakiej nie daje żaden kupny przedmiot.

Czytaj również:

Wierszyki świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie >>

Jak zrobić św. Mikołaja z papieru?

Kopalnia pomysłów na DEKORACJE ŚWIĄTECZNE, czyli w co ubrać w tym roku choinkę?

DEKORACJE DOMU NA BOŻE NARODZENIE: jak przygotować stroik na święta

Kartki świąteczne ręcznie robione: jak zrobić?

Do zrobienia kartek świątecznych możemy wykorzystać gotowe szablony, które kupimy w sklepach papierniczych. Ciekawiej i radośniej jednak jest przygotować je całkowicie samodzielnie. Aby zrobić kartki, potrzebujemy: bloku technicznego, bristolu lub tektury. Do ozdobienia naszej bazy, z której wytniemy karty, będziemy potrzebowali kolorowych farb, markerów lub muliny i bibuły (jeśli chcemy wyklejać), brokatu, sztucznego śniegu.

Kartki świąteczne możemy również wyszyć! Schematy haftowanych kartek możemy kupić w sklepie lub pobrać z internetu. Wystarczy, że dokupimy do nich włóczki lub mulinę i możemy zabierać się do pracy! Przygotowanie takiej kartki będzie czasochłonne, ale później możemy ją oprawić i zawiesić na ścianie.

Oto nasze dwa pomysły na kartki świąteczne wykonane w domu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE