Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem? Zobacz instrukcję krok po kroku

2021-11-18 13:31

Kartki świąteczne zrobione własnoręcznie mogą być doskonałym dodatkiem do gwiazdkowego prezentu lub... prezentem samym w sobie. Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem? Zobacz instrukcję krok po kroku oraz galerię z inspiracjami!

Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem?
Autor: Getty images Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem?

Spis treści

  1. Kartki świąteczne ręcznie robione: z czego je wykonać?
  2. Kartki świąteczne ręcznie robione: jak zrobić?

Kartki świąteczne ręcznie robione jednoznacznie kojarzą się z dzieciństwem. Nie odmawiajmy swoim pociechom pięknych wspomnień i przygotujmy z nimi ręcznie robione kartki świąteczne! Podpowiadamy, jak zrobić kartkę świąteczną na Boże Narodzenie z dzieckiem.

Kartki świąteczne ręcznie robione: z czego je wykonać?

Kartki świąteczne można wykonać właściwie ze wszystkiego: możemy je wycinać, kleić, malować, wyszywać. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i pomysłu! Im więcej wysiłku włożymy w przygotowanie kartki świątecznej, tym więcej radości sprawi nam podarowanie jej bliskiej osobie.

Pamiętacie kartki świąteczne, które wręczaliście babciom i dziadkom? Najczęściej przez wiele lat trzymali je na specjalnym miejscu, chwaląc się nimi znajomym czy rodzinie. Taka kartka jest piękną pamiątką i przynosi obdarowywanej osobie radość, jakiej nie daje żaden kupny przedmiot.

Czytaj również:

Wierszyki świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie >>

Jak zrobić św. Mikołaja z papieru?

Kartki świąteczne ręcznie robione: jak zrobić?

Do zrobienia kartek świątecznych możemy wykorzystać gotowe szablony, które kupimy w sklepach papierniczych. Ciekawiej i radośniej jednak jest przygotować je całkowicie samodzielnie. Aby zrobić kartki, potrzebujemy: bloku technicznego, bristolu lub tektury. Do ozdobienia naszej bazy, z której wytniemy karty, będziemy potrzebowali kolorowych farb, markerów lub muliny i bibuły (jeśli chcemy wyklejać), brokatu, sztucznego śniegu.

Kartki świąteczne możemy również wyszyć! Schematy haftowanych kartek możemy kupić w sklepie lub pobrać z internetu. Wystarczy, że dokupimy do nich włóczki lub mulinę i możemy zabierać się do pracy! Przygotowanie takiej kartki będzie czasochłonne, ale później możemy ją oprawić i zawiesić na ścianie.

W poniższej galerii przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku na kartkę trójwymiarową, a nieco niżej drugą galerię z inspiracjami na kartkę świąteczną DIY.

Zobacz galerię z inspiracjami na piękne kartki bożonarodzeniowe DIY

Czy znasz wszystkie kolędy?

Pytanie 1 z 10
Taki Pan chwały wielkiej, uniżyl się Wysoki, pałacu kosztownego żadnego...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza