Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem? Zobacz instrukcję krok po kroku

Kartki świąteczne ręcznie robione
Autor: Getty images Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem?

Kartki świąteczne zrobione własnoręcznie mogą być doskonałym dodatkiem do gwiazdkowego prezentu lub... prezentem samym w sobie. Jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem? Zobacz instrukcję krok po kroku. Oto dwa pomysły na kartkę świąteczną.

Kartki świąteczne ręcznie robione jednoznacznie kojarzą się z dzieciństwem. Nie odmawiajmy swoim pociechom pięknych wspomnień i przygotujmy z nimi ręcznie robione kartki świąteczne! Podpowiadamy, jak zrobić kartkę świąteczną na Boże Narodzenie z dzieckiem.

Kartki świąteczne ręcznie robione: z czego je wykonać?

Kartki świąteczne można wykonać właściwie ze wszystkiego: możemy je wycinać, kleić, malować, wyszywać. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i pomysłu! Im więcej wysiłku włożymy w przygotowanie kartki świątecznej, tym więcej radości sprawi nam podarowanie jej bliskiej osobie.

Pamiętacie kartki świąteczne, które wręczaliście babciom i dziadkom? Najczęściej przez wiele lat trzymali je na specjalnym miejscu, chwaląc się nimi znajomym czy rodzinie. Taka kartka jest piękną pamiątką i przynosi obdarowywanej osobie radość, jakiej nie daje żaden kupny przedmiot.

Czytaj również:

Wierszyki świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie >>

Jak zrobić św. Mikołaja z papieru?

Kopalnia pomysłów na DEKORACJE ŚWIĄTECZNE, czyli w co ubrać w tym roku choinkę?

DEKORACJE DOMU NA BOŻE NARODZENIE: jak przygotować stroik na święta

Kartki świąteczne ręcznie robione: jak zrobić?

Do zrobienia kartek świątecznych możemy wykorzystać gotowe szablony, które kupimy w sklepach papierniczych. Ciekawiej i radośniej jednak jest przygotować je całkowicie samodzielnie. Aby zrobić kartki, potrzebujemy: bloku technicznego, bristolu lub tektury. Do ozdobienia naszej bazy, z której wytniemy karty, będziemy potrzebowali kolorowych farb, markerów lub muliny i bibuły (jeśli chcemy wyklejać), brokatu, sztucznego śniegu.

Kartki świąteczne możemy również wyszyć! Schematy haftowanych kartek możemy kupić w sklepie lub pobrać z internetu. Wystarczy, że dokupimy do nich włóczki lub mulinę i możemy zabierać się do pracy! Przygotowanie takiej kartki będzie czasochłonne, ale później możemy ją oprawić i zawiesić na ścianie.

Oto nasze dwa pomysły na kartki świąteczne wykonane w domu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE