Najładniejsze życzenia świąteczne - jak w oryginalny sposób złożyć życzenia?

2013-12-01 13:01

Składanie świątecznych życzeń to miła tradycja, dzięki której możemy pokazać bliskim osobom, że są dla nas ważne. Liczy się nie tylko to, czego życzymy rodzinie i przyjaciołom, ale też – w jakiej formie. Jak w oryginalny sposób złożyć życzenia?

Najladniejsze zyczenia swiateczne
Autor: _photos.com|photos.com Najładniejsze życzenia świąteczne – jak w oryginalny sposób złożyć życzenia?

Dobrym pomysłem na oryginalne życzenia świąteczne jest wysłanie bliskim czegoś zrobionego samodzielnie. Dzieci mogą same wykonać kartki świąteczne, wykorzystując farby, kredki, cekiny, brokat, wstążki. Z filcu lub papieru można wyciąć kształty choinki czy elementy stroju świętego Mikołaja, a następnie przykleić na kartkę. Miłym akcentem jest dołączenie do życzeń miniaturowej choinki – można ją kupić lub zrobić samodzielnie z kartonu lub sklejki, a potem ozdobić. Miłośnikom czekolady przyjemność sprawią życzenia w formie czekoladowego telegramu, czyli kostek czekolady z literkami układającymi się w napis. Wystarczy, że wybierzemy życzenia (gotowe lub samodzielnie skomponowane). Firma zajmująca się czekoladowymi telegramami (można znaleźć je w internecie) wysyła pięknie opakowane życzenia pod wskazany adres.

Dziecko składa życzenia świąteczne

Jak nauczyć malucha składać życzenia świąteczne? Wytłumacz dziecku, po co składa się życzenia. Kilkulatek może nie czuć potrzeby składania życzeń sam z siebie. Przećwiczcie składanie życzeń w domu, niech dziecko nauczy się krótkiej, prostej formułki. Może powiedzieć coś od siebie, np., że bardzo lubi babcię – to wystarczy. Jeśli podczas składania życzeń speszy się i zatnie, podpowiedz, co miało powiedzieć. To normalne, że dziecko wstydzi się składać życzenia cioci, którą widuje dwa razy w roku. Jeśli maluch protestuje przy przytulaniu i całowaniu, nie karć go, a wręcz przeciwnie – wspieraj. Dziecko musi wiedzieć, że jego ciało należy do niego i nie musi godzić się na żaden niechciany dotyk – to ważne dla jego przyszłości.

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza